ZN.SK
milenci bod G

Kde je vlastne bod G? Hľadanie bájneho bodu na ženskom tele

Bájny bod G je silná erotogénna zóna u ženy i muža, ktorej stimulácia vedie k intenzívnemu orgazmu. Objavili sa názory, že vlastne vôbec neexistuje.

Určite ste o ňom počuli, ale viete ako ho na ženskom tele nájsť, kde sa presne nachádza? Objavili sa názory, že vlastne vôbec neexistuje. Hovoriac o bájnom bode G máme namysli silnú erotogénnu zónu u ženy i muža, ktorej stimulácia vedie k rýchlemu a intenzívnemu orgazmu.

milenci bod G

Prečo práve „G“?

Bod G anglicky tiež G-spot, či Gräfenbergov bod je nazvaný na počesť nemeckého gynekológa Ernesta Gräfenberga (1881-1957), ktorý prvý spozoroval a upozornil na erotický význam tohto miesta vagíny už v roku 1950 v časopise International Journal of Sexology. Považuje sa za jeho objaviteľa.
Bod G je  špongiovité tkanivo, niečo ako u mužov prostata. Je veľké asi ako menšia minca, na rozdiel od okolitého tkaniva pošvy je na dotyk drsnejšie. Je toporivé, takže akonáhle sa naplní krvou navrie a je ľahšie rozpoznateľný. Bod G ako zhluk nervového tkaniva, ktorý nájdeme pri močovej trubici na prednej stene pošvy a za lonovou kosťou. Je potrebné dôkladne prehmatať prednú stenu medzi lonovou kosťou a krčkom maternice. Alebo inak, 4 až 5 centimetrov od pošvového vchodu.

Ako ho nájsť u žien?

Tento malý zázrak má veľkosť 1,5 milimetra, 3,6 milimetra a 8,1 milimetra. Veľakrát je dosť ťažké ho nájsť. Ale ak sa to podarí, tak to zaručene stojí za to.

  1. Je potrebné, aby žena bola pripravená, teda vlhká
  2. Zasuňte ukazovák (prípadne palec) tak hlboko do jej vagíny, ako sa len dá
  3. Ohnite prst, ako keby ste šli niekoho volať k sebe, dotýkajte sa pri tom pošvovej steny
  4. Posúvajte prst smerom von z vagíny až kým nenarazíte na oblasť, ktorá je drsnejšia ako jej okolie
  5. Táto oblasť je tým bodom, je dôležité ho stimulovať a samozrejme komunikovať o partnerkiných pocitoch

Bod G majú aj muži

Bájny bod sa netýka iba žien, muži neostanú ukrátení. U nich sa nachádza na hrádzi pri semenníkoch a análnom otvore. Sú dokonca dve možnosti:

  1. Perineum (hrádza) – ide o silnú svalnatú oblasť medzi konečníkom a semenníkmi. Táto oblasť je preplnená množstvom nervov a teda veľmi citlivá na dotyk.
  2. Prostata (orgán) – žľaza na svalovom dne panvy. Má tvar gaštanu a môže vážiť tak 20 gramov v priemere. Vylučovaný sekrét z prostaty zvlhčuje močovú rúru pred vystreknutím ejakulátu a je najväčšou časťou jeho objemu.
Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu