ZN.SK
ZOO Bojnice guaréza pláštikavá

ZOO Bojnice láka aj na čerstvé mláďatká, malú zebru, vĺčatá aj guarézu

Naša národná zoologická záhrada v Bojniciach sa pýši hneď niekoľkými prírastkami. Narodilo sa mláďa guarézy pláštikavej, vĺčatá, malá samička zebry Hartmannovej a ďalšie

Zľavy na wellness pobyty

Jar sa vo voľnej každoročne spája s mláďatkami, štebotom v hniezdach, aj piskotom v norách. Inak tomu nie je ani v zoologických záhradách, kde sa tešia z každého nového prírastku práve na jar. O to viac, ak pribudlo mláďa vzácneho druhu a jeho narodenie je dôkazom dobrej starostlivosti a dobrých podmienok. ZOO Bojnice sa pýši hneď niekoľkými prírastkami.

Mláďatká v ZOO Bojnice

V januári sa narodila v ZOO Bojnice antilopa vrania, ktorá dostala meno Fiona. V marci pribudol aj malý muflón lesný, ktorý je zástupcom kopytníkov z Európy, kým Fiona ako druh pochádza zo saván južnej až východnej Afriky.

Vlčí pár, Daisy a Wolfy sa v máji stali rodičmi. Wolfy pochádza zo Švajčiarska a Daisy z voľnej slovenskej prírody, hoci si prešla rehabilitačnou stanicou v Zázrivej. Obaja žijú v novopostavenom výbehu v časti známej ako Karpatský chodník. Tri májové vĺčatá si môžu návštevníci pozrieť práve tam.

ZOO Bojnice vĺčatá Foto: Vĺčatá narodené 8. mája 2019, autor: Ivan Kňaze

V máji v zoologickej záhrade pribudla aj guaréza pláštikavá (colobus guareza) známa svojim čiernobielym sfarbením. Samca Samira a samice Mačeny malé dostalo meno Meru. Tak ako je zvykom pri tomto druhu opice, Meru je v prvé mesiace svojho života snehobiely a typické sfarenie získa až časom. Svoj názov „pláštikavá“ dostali podľa dlhej srsti v dolnej časti chrbta. Zaujímavosťou je, že malá guaréza sa narodila v rovnaký deň, ako vĺčatá. 8. mája.

ZOO Bojnice guaréza pláštikavá

Foto: Meru, mláďa guarézy pláštikavej, autor: Jaroslav Slašťan

Prírastok návštevníci v ZOO Bojnice nájdu aj medzi zebrami. Malá samička Marla sa narodila samici Maradi a samcovi Lobitovi. Druh zebra hartmannova má prirodzenú domovinu v oblasti afrických štátov Namíbie a menšia populácia je aj v Juhoafrickej republike.

ZOO Bojnice zebra hartmannova

Foto: Mláďa zebry, narodené 26.5.2019, autor: Jaroslav Slašťan

Keďže najmä počas jari pribúdajú mláďatá, zoznam týmto samozrejme ešte nekončí.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu