Wind River, očakávaná filmová novinka od 16. novembra v kinách - Zaujímavé novinky ZN.SK

Wind River, očakávaná filmová novinka od 16. novembra v kinách

Nič nie je ťažšie, ako zistiť pravdu. Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner – Prvý kontakt, Avengers, Captain America, Mission Impossible,…) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová (Elizabeth Olsen – Captain America, Avengers, Godzilla), ktorá do odľahlej indiánskej rezervácie Wind River prichádza z Las Vegas, úplne nepripravená na drsné podnebie, ktoré tam panuje. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť…

Wind River

Ľudia stojaci za Wind River

Režisér a scenárista filmu Wind River Taylor Sheridan (SICARIO) získal ocenenie za tento film v kategórii „Najlepší režisér“ na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes, a zároveň bol nominovaný v kategórii „Zlatá kamera“. Na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch mu bola udelená Divácka cena. Prezident tohto festivalu, p. Jiří Bartoška, udelil Jeremymu Rennerovi za jeho herecký výkon vo filme Wind River Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.  Film Wind River si zároveň získal so svojimi 86% aj divákov a čitateľov portálu csfd.cz a patrí tak medzi ich najlepšie hodnotené filmy.

Hudbu k filmu Wind River zložil Warren Ellis v spolupráci s legendárnym hudobníkom Nickom Caveom.

Po skvelých hodnoteniach zo strany filmových kritikov je film silným ašpirantom na nomináciu Ceny Akadémie – Oscara 2018!

Dĺžka: 107 min.
Žáner: mysteriózny krimi triler
Premiéra: 16. november 2017
Réžia a scenár: Taylor Sheridan
Hudba: Nick Cave, Warren Ellis
Hrajú: Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Graham Greene a ďalší
Odporúčaná prístupnosť: od 15 rokov                                          

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Faunia Bratislava
Faunia 2019, najväčšia predajná výstava exotických zvierat v Bratislave

Farming Simulator 19
Farming Simulator 19 Platinum: hra na farmára, ktorá nadchne

Jarka Hargašová a Malý Gabko, hľadá sa darca kostnej drene
10 ročný Gabko hľadá Dobráka od kosti, darcu kostnej drene

Zavrieť