Vychádza unikátna kniha v luxusnej edícii Hercule Poirot: Poviedky - Knihy

Vychádza unikátna kniha v luxusnej edícii Hercule Poirot: Poviedky

Knižná novinka Hercule Poirot: Poviedky z vydavateľstva Slovenský spisovateľ, a.s. nie je klasickou knihou s akými sa stretávame v kníhkupectvách v regáloch. Pre umiestnenie tejto knihy vo svojej knižnici budete musieť zvoliť poličky s vyšším priestorom. Tvrdá väzba hrubej knihy je totiž chránená dodatočným vonkajším obalom z tvrdého lakovaného kartónu. Úctyhodných 832 strán sa vo veľkej knihe veľkosťou, významom, ako aj obsahom, pýši pekným lesklým spracovaním kvalitného papiera a grafickou úpravou akú pri bežných knihách nenachádzame.

Hercule Poirot Poviedky

Práve pre svoje vyhotovenie tak môže byť naozaj pekným darčekom pre milovníka kníh, no najmä pre fanúšika najznámejšej fiktívnej detektívnej postavy všetkých čias. Hercula Poirota z pera slávnej Agathy Christie.

Kniha po obsahovej stránke

Zbierka poviedok obsahuje celkovo vyše 50 poviedok, v ktorých vystupuje ako hlavná postava Hercule Poirot. Krátke príbehy a prípady belgického detektíva sú zaujímavé aj faktom, že obsahujú poviedku Hercule Poirot a záhada na regate. Tá bola publikovaná až 70 rokov po svojom vzniku. Súčasťou tejto edície sú však aj poviedky vo svojej pôvodnej podobe s názvom Únos Kerbera a druhej s názvom Nehoda s loptičkou, ktorá bola neskôr využitá v detektívke  Nemý svedok. Len zopár poviedok z tejto knihy boli na Slovensku publikované. Všetky ostatné dosiaľ svoju slovenskú podobu nemali.

hercule Poirot Poviedky

Celá kniha pritom nepozostáva z rôznych prekladov z rôzneho obdobia. Keďže veľká časť knihy dosiaľ nemala svoju slovenskú podobu, na preklade pracoval jeden človek. Známa prekladateľka Alexandra Puppeldtová, vďaka čomu si kniha po celý čas drží svoju úroveň. Listovanie v nej teší aj po vizuálnej stránke. Jednotlivé stránky majú grafickú úpravu s eleganciou a neprehnanou grafikou po stranách. V úvodoch jednotlivých poviedok sa nachádzajú aj drobné ilustrácie.

hercule Poirot Poviedky

Stáva sa tak unikátnym darčekom pod stromček, alebo darom pre obchodných partnerov, keďže význam slova „kniha“ sa v tomto prípade skrýva v niečom ešte zaujímavejšom. Ocení ju však rovnako tak každý, koho nadchne zbierka neznámych príbehov známeho autora a známej postavy. Agatha Christie skrátka vie prekvapovať aj celé desaťročia od svojej smrti. Rovnako, ako ľudia z vydavateľstva Slovenský spisovateľ, a.s., ktorí nám dokázali pripraviť túto zaujímavosť do takejto podoby.

Podrobnosti o knihe Hercule Poirot: Poviedky

  • ISBN: 978-80-220-2055-8
  • V predaji za maloobchodnú cenu: 49,90 EUR
  • Váha: 2,8 kg
  • Rozmery: 23,8 x 29,4 cm
  • Vydanie: 1.

Kniha v predaji: siahnite po knihe v predajniach martinus.sk, alebo na bux.sk

Rate this post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.