ZN.SK
Rakúsko a nákupy

Voľný deň na Slovensku vyháňa na nákupy do Rakúska

Stalo sa pravidlom, že sviatok oslavovaný len na Slovensku počas pracovných dní je často využívaný na nákupy v blízkom pohraničí. A Rakúsko je pomerne obľúbeným cieľom.

Stalo sa pravidlom, že sviatok oslavovaný len na Slovensku počas pracovných dní je často využívaný na nákupy v blízkom pohraničí. Aj keď v prípade uvažovania o príkladnej spoločnosti by sme navrhli trávenie voľna inak, realita je iná a najmä my sami často spravíme to isté. Čas strávený v nákupnom centre je tiež príležitosť na stretnutie s rodinou, hoci lepších príkladov poznáme dosť. Sviatok u nás však znamená, že inde voľno nemajú a nákupáky budú voľnejšie.

Rakúsko a nákupy

Rakúsko

Každá sobota a voľný slovenský deň sa prejavuje početnosti značiek. Počas sviatkov je častý moment, kedy na parkovisku v Hainburg an der Donau, alebo Kittsee nájdete len každé pätnáste auto domáce. Zaujímavý jav sa ukáže aj v ďalších vzdialenejších miestach. Parndorf lákajúci na outlet, hoci nie vždy sa dá rozumne nakúpiť, má slovenských značiek viac ako dve tretiny. Bruck an der Leita je na tom podobne a nezaostáva ani G3 Gerasdorf pri Viedni, kde sa to v prípade spoločného sviatku s Českom miesi českými a slovenskými značkami z rôznych okresov naozaj poriadne. Nepochybne je tu aj Cuky Luky, aj keď ich propagácia Rakúska čiastočne pochádza práve z popularity Rakúska ako krajiny, kde je všetko lepšie ako u nás. Je to však predstava najmä tých, ktorí považujú Slovensko za zaostalú krajinu, kde nič nefunguje a všade je len korupcia. Takto priveľmi povrchná predstava je však veľmi presná k niektorým viditeľným názorom aj na internetových diskusiách.

Dôvody sú známe

Nejde o žiadnu záhadu. Predpoklad že Rakúšania budú v práci a v obchodoch nebudú tlačenice je druhoradý. Ten hlavný je, že predajne sú otvorené celý deň a vy viac stihnete. Nuž a potom sú tu skutočné dôvody, prečo mierime do Rakúska. Večná nespokojnosť slovenského národa hovorí o lepšej kvalite potravín. Pritom presne tú istú kvalitu máme rovnako drahú aj na Slovensku. Vyberáme však to najlacnejšie doma aj v Rakúsku. Pocit, že v Rakúsku sú lepšie potraviny, stojí na pravdivom základe len čiastočne. Stále sa mnoho oplatí nakúpiť na Slovensku. Dokonca aj rozdiel, kvôli ktorému chodíme tankovať do Rakúska, je tak malý, že ho prejazdíme na samotnej trase SK – AT. Samozrejme, ak nebývate tesne na hranici.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu