Nákupné centrum G3 Gerasdorf pri Viedni a Primark

Nákupné centrum G3 Gerasdorf pri Viedni a Primark

Už je tomu pár rokov, čo neďaleko Viedne v Gerasdorfe vyrástol veľký nákupný komplex s 4000 parkovacími miestami, veľkou predajňou Hornbach a mnohými ďalšími. Objavili ho Bratislavčania najmä vďaka dievčatám, ktoré svojho času pracovali ako Au-Pair v Londýne a neskôr ako ošetrovateľky v Rakúsku. Už z Londýna však mnohí poznali obchod Primark, značku s veľkým výberom ženskej módy, aj nejakej tej mužskej. Keď otvorili Primark v G3, zareagovali ako prvé práve všetky ženy, ktoré už mali so značkou skúsenosť a do Londýna to pre ne bolo ďaleko. G3 tak malo jasný úspech.

G3 Gerasdorf

Z Bratislavy do hodiny, z Čiech ešte bližšie
Dnes tu nájdete veľký počet áut so slovenskými EVČ a je celkom jedno, z ktorého okresu. Dokonca sme narazili na skorých ranných návštevníkov neraz už aj z okresov MI, ZA, KS a rôznych iných. V poslednom čase sa množia aj autá z Prahy a celej Moravy. Dostať sa sem dá po diaľnici a aj po klasických cestách cez dedinky bez zásadných komplikácií, len to chce menšiu odvahu merať cestu neznámymi lokalitami. Ešte do desiatej hodiny sa dá často zaparkovať celkom blízko hlavnej budovy a postupne sa miesta vzďaľujú. Nuž a samotný cieľ je svojim spôsobom architektonické dielo, v ktorom môžete naraziť na niekoľko oddychových zón a fontán, ktoré nepatria medzi klasické fontány. Využívajú vodu, svetlo, sklo a je na ne pekný pohľad. Čo je ďalším plusom miesta je povolenie vstupu psov, no zákaz fajčenia. Ten platil aj v čase, kedy sa na Slovensku dymilo aj v halách našich nákupných centier a nikoho to netankovalo.

Fontána v G3

G3 a obchody
Celkovo je možné v G3 naraziť na viacero známych značiek, aj celkom pre našinca neznámych. Najlákavejšou je nepochybne Primark, čo je predajňa odevov. Ženský sortiment začína od spodnej bielizne a rôznych šminiek, cez všetky druhy oblečenia, kabeliek po detský sortiment, domáci textil, kúpeľňový textil, pánske odevy a obuv. Práve z obuvi ide skôr o strohý výber, no dopyt po nej doplní H&M, prípadne Deichmann a mnoho iných. Veľkou reklamou púta aj predajňa Saturn, Muller alebo Hofer. Hofer tradične neprijíma MasterCard ani VISA karty, čiže pár Slovákov následne pri pokladni hádže spiatočku a vracia tovar do regálov.  Nachádzajú sa tu aj potraviny, niekoľko kaviarní a miest s občerstvením. Z tých zahranične dobre známych je tu zastúpenie Subway a McDonald’s. Kým to prvé ponúka zdravšie jedlo a príjemné prostredie, nie je tak zaplnené ľuďmi a nestojíte dlho v rade. Naopak druhá fastfood značka je neustále plná, viac chaotická a ľudia jej holdujú akosi viac. Z drogérií sa tu nachádza BIPA alebo DM.

 

Zopár postrehov z G3:

  • Fontány a hra s vodou sú v interiéry určite pozoruhodná
  • Hornbach sa nachádza na opačnej strane parkoviska
  • Nie všade prijímajú VISA, VISA Electron alebo MasterCard. Skôr Maestro a samozrejme hotovosť
  • Pri pokladniach naozaj nie sú Slováci. Niektorí českí zákazníci personál oslovujú v češtine, no personál češtine ani slovenčine nerozumie zrejme v žiadnej z predajní. Ak je to potrebné, zväčša vie pomôcť náhodný zákazník. Personál samozrejme rozumie nemecky a nie je problém s angličtinou. Stačí sa len nespoliehať na ich znalosť češtiny :-)
  • Výjazd z G3 pri Primarku si žiada otočenie na celkom nebezpečnom mieste, výjazd za Hornbachom je menej problematický.
  • Ak nastavujete GPS, nastavte si konkrétne adresu: 2201 Seyring, Rakúsko, súradnice: 342217, 16.463892
  • Informácie nájdete aj na neoficiálnych stránkach v slovenčine na adrese: http://g3gerasdorf.1q.sk/
  • Oficiálne stránky nájdete na: http://www.g3-shopping.at
Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.