Nákupné centrum G3 Gerasdorf pri Viedni a Primark

Nákupné centrum G3 Gerasdorf pri Viedni a Primark

Už je tomu pár rokov, čo neďaleko Viedne v Gerasdorfe vyrástol veľký nákupný komplex s 4000 parkovacími miestami, veľkou predajňou Hornbach a mnohými ďalšími. Objavili ho Bratislavčania najmä vďaka dievčatám, ktoré svojho času pracovali ako Au-Pair v Londýne a neskôr ako ošetrovateľky v Rakúsku. Už z Londýna však mnohí poznali obchod Primark, značku s veľkým výberom ženskej módy, aj nejakej tej mužskej. Keď otvorili Primark v G3, zareagovali ako prvé práve všetky ženy, ktoré už mali so značkou skúsenosť a do Londýna to pre ne bolo ďaleko. G3 tak malo jasný úspech.

G3 Gerasdorf

Z Bratislavy do hodiny, z Čiech ešte bližšie
Dnes tu nájdete veľký počet áut so slovenskými EVČ a je celkom jedno, z ktorého okresu. Dokonca sme narazili na skorých ranných návštevníkov neraz už aj z okresov MI, ZA, KS a rôznych iných. V poslednom čase sa množia aj autá z Prahy a celej Moravy. Dostať sa sem dá po diaľnici a aj po klasických cestách cez dedinky bez zásadných komplikácií, len to chce menšiu odvahu merať cestu neznámymi lokalitami. Ešte do desiatej hodiny sa dá často zaparkovať celkom blízko hlavnej budovy a postupne sa miesta vzďaľujú. Nuž a samotný cieľ je svojim spôsobom architektonické dielo, v ktorom môžete naraziť na niekoľko oddychových zón a fontán, ktoré nepatria medzi klasické fontány. Využívajú vodu, svetlo, sklo a je na ne pekný pohľad. Čo je ďalším plusom miesta je povolenie vstupu psov, no zákaz fajčenia. Ten platil aj v čase, kedy sa na Slovensku dymilo aj v halách našich nákupných centier a nikoho to netankovalo.

Fontána v G3

G3 a obchody
Celkovo je možné v G3 naraziť na viacero známych značiek, aj celkom pre našinca neznámych. Najlákavejšou je nepochybne Primark, čo je predajňa odevov. Ženský sortiment začína od spodnej bielizne a rôznych šminiek, cez všetky druhy oblečenia, kabeliek po detský sortiment, domáci textil, kúpeľňový textil, pánske odevy a obuv. Práve z obuvi ide skôr o strohý výber, no dopyt po nej doplní H&M, prípadne Deichmann a mnoho iných. Veľkou reklamou púta aj predajňa Saturn, Muller alebo Hofer. Hofer tradične neprijíma MasterCard ani VISA karty, čiže pár Slovákov následne pri pokladni hádže spiatočku a vracia tovar do regálov.  Nachádzajú sa tu aj potraviny, niekoľko kaviarní a miest s občerstvením. Z tých zahranične dobre známych je tu zastúpenie Subway a McDonald’s. Kým to prvé ponúka zdravšie jedlo a príjemné prostredie, nie je tak zaplnené ľuďmi a nestojíte dlho v rade. Naopak druhá fastfood značka je neustále plná, viac chaotická a ľudia jej holdujú akosi viac. Z drogérií sa tu nachádza BIPA alebo DM.

 

Zopár postrehov z G3:

  • Fontány a hra s vodou sú v interiéry určite pozoruhodná
  • Hornbach sa nachádza na opačnej strane parkoviska
  • Nie všade prijímajú VISA, VISA Electron alebo MasterCard. Skôr Maestro a samozrejme hotovosť
  • Pri pokladniach naozaj nie sú Slováci. Niektorí českí zákazníci personál oslovujú v češtine, no personál češtine ani slovenčine nerozumie zrejme v žiadnej z predajní. Ak je to potrebné, zväčša vie pomôcť náhodný zákazník. Personál samozrejme rozumie nemecky a nie je problém s angličtinou. Stačí sa len nespoliehať na ich znalosť češtiny :-)
  • Výjazd z G3 pri Primarku si žiada otočenie na celkom nebezpečnom mieste, výjazd za Hornbachom je menej problematický.
  • Ak nastavujete GPS, nastavte si konkrétne adresu: 2201 Seyring, Rakúsko, súradnice: 342217, 16.463892
  • Informácie nájdete aj na neoficiálnych stránkach v slovenčine na adrese: http://g3gerasdorf.1q.sk/
  • Oficiálne stránky nájdete na: http://www.g3-shopping.at
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Medvede na Tahoe
Medvedia rodinka si užívala dovolenku na brehu jazera Tahoe

American Truck Simulator
Zahrajte sa na kamionistu, ide American Truck Simulator

Rožmberský palác
Rožmberský palác na Pražskom hrade slúžil ako ústav šľachtičien

Zavrieť