ZN.SK
griffinovci family guy

Seriál Griffinovci: pôvod, postavy a dostupnosť s dabingom na Disney+

Seriál Griffinovci sú súčasťou streamovacej služby Disney+21. februára sa na Disney+ objavia už 4 nové časti 22. série.

Seriál „Griffinovci“ (v origináli Family Guy) je známy animovaný televízny seriál, ktorý vytvoril tvorca Seth MacFarlane. Seriál je známy svojím jedinečným humorom a nekonvenčným prístupom k témam, ktoré iné animované seriály len málokedy riešia. „Griffinovci“ majú svoj pôvod v USA a prvýkrát sa objavili na obrazovkách v roku 1999. Veľmi často svojou podobnosťou bývajú porovnávaní so seriálom Simpsonovci. Ide však len o prvý pohľad, keďže Griffinovci siahajú do celkom inej roviny, akčnosti a iného typu humoru.

griffinovci family guy

Každodenný život rodiny Griffinovcov v meste Quahog nedosahuje takú popularitu ako Simpsonovci, no viacero vecí majú spoločných. Napríklad aj vysielateľa. Seriál sa začal vysielať v marci 1999 na televíznej stanici Fox a okamžite si získal obľubu divákov svojím originálnym prístupom k animovaným sitcomom. V seriáli je veľa strihov, ktoré dotvárajú scénku, povedaný vtip, alebo udalosť.

Griffinovci a ich kontroverzia

Rodina Griffinovcov pozostáva z hlavného postavy, hrdého a akčného otca Petera, jeho manželky Lois, ich detí Meg, Chrisa a Stewieho, a antropomorfného psa Briana. Každý člen rodiny má vlastné charakteristické vlastnosti, ktoré prispievajú k rôznorodosti príbehov a humoru v seriáli. Príbehy sú často absurdné, paródie na populárnu kultúru, a často obsahujú satiru na rôzne politické, sociálne a náboženské témy. „Griffinovci“ sa vyznačujú otvoreným zásahom do citlivých tém. Seriál často paroduje súčasné udalosti, politiku, kultúru a spoločenské problémy. Témami sú napríklad rasizmus, sexuálna orientácia, náboženstvo, a mnoho iných. S humorom, ktorý sa pohybuje od absurdného po čierny humor, je považovaný za kontroverzný.

Rodinka Griffinovcov:

  1. Peter Griffin: Hlava rodiny, ktorý je často považovaný za nemotorného a nezodpovedného chlapa. je vyššej váhovej kategórie, s charakteristickou tučnou bradou a nosí okuliare. Zároveň je srdcom rodiny a jeho nezdary pridávajú komický rozmer príbehom.
  2. Lois Griffin: Manželka Petera, ktorá je inteligentná a zodpovedná. Je to stabilný element v rodine a snaží sa udržať harmoniu napriek excentricite ostatných členov rodiny.
  3. Meg Griffin: Staršia dcéra, ktorá často trpí výsmechom vrstovníkov a je obťažovaná v škole. Jej postava zobrazuje problémy tínedžerov a tí, ktorí sa cítia menejcenní.
  4. Chris Griffin: Starší syn, ktorý je jednoduchší a nepríliš inteligentný, ale je milý a dobrej povahy. Jeho postava pridáva komický prvok rodinnej dynamike.
  5. Stewie Griffin: Najmladší syn s nezameniteľnou šišatou hlavou, je mimoriadne inteligentný a hovorí s britským prízvukom. Stewie je často znázorňovaný ako zlobný génius so sklony k vynálezom a plánovaniu. Neváha kuť plány ako niekoho zabiť, zraniť, odstaviť, hoci tento cieľ sa mu nedarí.
  6. Brian Griffin: Antropomorfný pes, ktorý hovorí a má vysoký intelekt. Je to blízky priateľ Petera a často zastáva postavu rodinnej morálky.

Griffinovci sú súčasťou ponuky Disney+ a obsahujú český dabing postavený predovšetkým na hlase Petra Rychlého, Veroniky Gajerovej a Lucie Vondráčkovej. 21. februára sa na Disney+ objavia už 4 nové časti 22. série

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu