ZN.SK
Disney+ streamovaci aslužba a filmy a seriály

Streamovacia služba pre deti? Netflix prekonáva lepšie Disney+

Deti sú na trhu dôležitým divákom a preto programy pre deti majú význam, hoci nie každá streamovacia služba k nim pristupuje aj samotným…

Deti sú na trhu dôležitým divákom a preto programy pre deti majú význam, hoci nie každá streamovacia služba k nim pristupuje aj samotným rozhraním. Súčasná ponuka streamovacích služieb je naozaj bohatá. Dá sa povedať, že len málo titulov nemá výhradnú licenciu a tak niektoré z nich možno sledovať na JOJplus, HBO Max, Voyo a na Netflixe v rôznych jazykoch. Predovšetkým v rámci detských seriálov. Tie isté služby naopak ponúkajú aj exkluzívny obsah a sú tak v niečom lepšie, než ostatné. Vybrať si môže byť ťažké. Ak však naozaj berieme ohľad na deti, prípadne rodiny s deťmi, ktorá zo streamovacích služieb sa oplatí najviac?

Kedysi mohol takémuto rebríčku kraľovať Netflix

Vychádzajúc zo skúseností a možností porovnávať všetky streamovacie služby dlhodobo medzi sebou, dlhšie si počínal výborne Netflix. Najmä ponukou programov pre deti v českom dabingu. Len málo filmov ponúka v slovenčine. Práve to málo je však opakovane obľúbené, hoci nepostačuje v rámci pestrosti a rôznorodosti napätia, farebnosti, príbehu a pod. Čeština je síce riešením, no po čase na svojich deťoch pozorujete ovplyvnenie slovnej zásoby. Bez záujmu degradovať akúkoľvek skupinu obyvateľstva sa však v Netflixe postupne objavujú zvláštne symboliky a narážky.

netflix pre deti, seriál mopslík

Veľká miera zmesi farby pleti hercov aj v animovaných filmoch sa pomaly miesi s masívnou podporou homosexuality. Naposledy tak prekvapil animovaný seriál o chlapcovi s hovoriacim psom, ktorý sa netají, že sa zamiloval do školiteľa v lunaparku. Predtým prekvapil hraný seriál pre deti. Štyri víly mužského rodu sa na večierku stretávajú pri jednom stole, kým jeden z chlapcov sa hanbí povedať druhému, že ho miluje. Chýba aj historická korektnosť, ak napríklad indiánsky kmeň Mayov/Aztékov pred objavením prvého Európana má černošského bojovníka medzi hlavnými postavami.

Tieto netradičné prvky, na ktoré nie je detský divák pripravený, akoby naberali určité tempo. To zatieňuje snahy Netflixu prekvapiť a prinášať kvalitný obsah. Menej zmiešaných emócií a možno viac diváckej radosti ale aktuálne prináša Disney+ a ten v rámci ponuky jednoznačne vedie.

Rodiny s deťmi môžu oceniť Disney+

Aktuálne už niekoľko dní spoznáva celé Slovensko Disney+. Služba, ktorá prichádza s obrovským fondom rozprávok z dielne Disney, Pixar, štúdio Georga Lucasa stojace za Indiana Jonesom a STAR WARS, Marvel a Fox je presne tým, čím je značka už dávno. Voľnou detí a ich rodičov. Množstvo DVD a VHS s rozprávkami máme tentoraz v podobe streamovacej služby. Okamžite prepínateľnej, ihneď dostupnej a zdá sa to až neuveriteľne – mnohé z toho v slovenčine.

Disney+ streamovaci aslužba a filmy a seriály

Ak porovnávame ponuku všetkých streamovacích služieb, počtom titulov a jazykom slovenčina Disney+ vedie a ani ho nemá šancu iná služba prekonať. Disney sa dlhodobo venovalo jazykovým verziám a tak máme možnosť nie len slovenské, ale aj iné zvukové stopy zapnúť k množstve aj starších rozprávok. Netreba pritom zabúdať, že Disney+ nemá len ponuku pre deti, ale obsahuje tiež značný fond pre dospelých. Odkúpenie televízie FOX prinieslo do ponuky aj mnohé úspešné tituly vrátane Simpsonovcov, ktoré získalo aj s českým dabingom. Po bez jedného dňa týždňovom textovaní je Disney+ konečne službou, ktorá prináša aspoň v našom prípade ponuku pre deti. Vyplnenie upršaných dní a aj ďalšie výhody.

Simpsonovci na Disney+

Na Disney+ oceňujeme predovšetkým:

  1. Prítomnosť úplných noviniek
  2. Množstvo rozprávok na jednom mieste
  3. Technicky mimoriadne dobre zvládnuté streamovanie, ktoré ponúka 4K kvalitu obrazu bez utrpenia z chybových hlásení, aké zažívame opakovane na HBO Max alebo sa pri zaseknutom loadingu objavuje pri VOYO.
  4. Rodičovský zámok na heslo a profilovanie jednotlivých detských účtov
  5. Jednotlivé rozprávky sú značky samé o sebe. Je z čoho vyberať.
  6. Slovenčina! Skrátka slovenské znenie rozprávok aj filmov
  7. Bohatý výber aj pre rodičov
Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu