ZN.SK
Shogun seriál Disney+ FX

Nový seriál Shogun nás doplaví k brehom Japonska v roku 1600

Na Disney+ sa vo februári 2024 objaví novinka, seriál z prostredia feudálneho Japonska a roku 1600 s názvom Shogun.

Vo februári sa na streamovacej službe Disney+ objaví vizuálne mimoriadne zaujímavý seriál z feudálneho Japonska, Šogún (Shogun) a to dokonca hneď v dvoch častiach uvedených naraz. Seriál Šógun od FX, ktorý je pôvodnou adaptáciou románu Jamesa Clavella, sa odohráva v Japonsku v roku 1600 na úsvite občianskej vojny. Tá bude neskôr rozhodovať o historickom vývoji celého storočia. Lord Yoshii Toranaga bojuje o život po tom, čo sa jeho nepriatelia spoja proti nemu, keď sa v neďalekej rybárskej dedine nájde záhadná stroskotaná európska loď.

Shogun seriál Disney+ FX

Japonsko v seriáli Shogun

Nie je úplne bežné, že nás v posledných rokoch filmová produkcia dostáva aj do starého Japonska, priamo v hranom seriáli. Shogún zaujme scénou, kostýmami, ale aj hereckým obsadením, ktoré si vzhľadom na dejovú líniu, nenecháva všetky postavy japonské. Objavuje sa tu votrelec z poza mora. Bude v niečom iný, ako jeho krajania a spolucestujúci, ktorí budú predstavovať inú hrozbu. Tvorcovia v tomto prípade nesiahali len po angličtine, ale logicky zachovali aj pôvodnú japončinu. Ešte síce nevieme, ako to bude so slovenským alebo českým dabingom a úpravami japončiny. Už teraz je však z ukážok jasné, že máme možnosť nazrieť do úchvatných kostýmov a japonskej kultúry. Do sveta, v ktorom osobná česť a poslušnosť má dodnes celkom iné hodnoty, ako v ostatnom svete.

Ukážka seriálu:

Shogun seriál Disney+ FX

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu