ZN.SK
Priepasť the Abyss 1989 - 2023

Priepasť (The Abyss) z roku 1989 získava vylepšenú 3 hodinovú verziu

Keď sa objavila Priepasť v roku 1989 v kinách, Slovensko minula. Až postupne sme ju spoznávali vďaka oneskorenej distribúcii, no i tak nie…

Keď sa objavila Priepasť v roku 1989 v kinách, Slovensko minula. Až postupne sme ju spoznávali vďaka oneskorenej distribúcii, no i tak nie v plnej miere ako v rokoch neskôr. Boli to hlavne nemecké stanice, vďaka ktorým film prenikol do našich končín a prvá bola v rámci Česka alebo Slovenska až česká televízia Nova. A nejeden nadšenec videorekordérov o dušu nahrával. Priepasť si nás dokázala získať aj mnoho rokov po. Svojou nadčasovosťou totiž aj dnes pôsobí ako film z 90-tych rokov, možno dokonca pomiléniových.

Priepasť the Abyss 1989 - 2023

Priepasť a úchvatný trailer pre novú verziu filmu

Kultovo známe scifi The Abyss nakrútené Jamesom Cameronom, bolo v tom čase prevratné. Príbeh z morskej hlbiny a nešťastia, vďaka ktorému bude posádka poškodenej plošiny uväznená, alebo dokonca zničená, ak ju nezachráni odvážny čin jedného človeka… Priepasť je unikátnym filmom aj dnes. Prekvapením je tak informácia o uvedení novej 4K remastrovanej edície filmu. Nadchne predovšetkým tých fanúšikov filmu, ktorí mu už pred rokmi podľahli a dobre poznajú mnohé jeho scény. Aj triky, ktoré boli predzvesťou trikov využitých rovnakým režisérom vo filme Terminátor 2, či v mnohých ďalších. James Cameron vodu miluje, o čom nás presviedča opakovane. Nie len Titanicom alebo druhým Avatarom.

Len v amerických kinách

James Cameron dokončil úpravu filmu do 4K verzie a v tejto podobe sa vráti do amerických kín už 6. decembra a dostane aj na Blu-Ray. Náš trh sa bude musieť uskromniť na BD verzie a DVD, prípadne streamovanie novej podoby filmu. Je však otázne, do akej miery získa aj celé české, či dokonca slovenské znenie. Pôvodný film bude totiž doplnený o scény, ktoré boli pôvodne vystrihnuté a sú známe aj z niektorých Youtube videí. Tie pritom nezískali český dabing pri pôvodnom predabovaní. Uvedenie novej verzie filmu len do USA tak poteší len amerických divákov. Či sa prvé informácie o nepremietaní mimo USA zmenia nie je jasné. Titanic však po remastrovaní opäť zaplnil kinosály aj u nás, o čom možno nie sú presvedčené štúdiá a atvorcovia tohto filmu z 1989.

Pravdepodobne sa nám ujde len príležitosť kúpiť si ho v podobe vlastného nosiča. Film patrí pod štúdiu 20th Century Fox, ktorého filmy sú dnes súčasťou portfólia Disney a streamovacej služby Disney+. je tak vysoko pravdepodobné, že sa film časom objaví práve v ponuke tejto služby.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu