Avatar: Cesta vody poteší divákov od 7. júna na Disney+

Avatar: Cesta vody poteší divákov od 7. júna na Disney+

Disney Plus opakovane dokazuje, že jeho predplatitelia nemôžu ľutovať. Dokázal to aj 7. júna, keď uviedol najnovší film Jamesa Camerona, pokračovanie slávneho Avatara. Avatar: Cesta vody, ktorý je druhým dielom budúcej série, je tak prístupný od stredy v plnej kráse so všetkými jazykovými verziami, ktoré má k dispozícií. Výborne zvládnuté slovenské znenie, ktoré si zachovalo pôvodne hlasové herecké obsadenie, sa objavuje aj tentoraz. A doma, na vlastnom televízore, na vlastnej pauze a reproduktoroch je to ešte silnejší zážitok.

Avatar cesta vody na disney+

Avatar: Cesta vody je filmovým zážitkom

James Cameron na svoje diela necháva publikum čakať. Ale ak už sa dočkáme, vždy to znamená veľké dielo. Avatar: Cesta vody nemôže byť iné. Tentoraz spoznávame celkom inú rasu, kam sa Jake Sally a jeho rodina uchyľujú, aby pre návrat agresívnych nebešťanov neťahali príliš pozornosť a nedostali do problémov aj Naviov. Odchádzajú ďaleko, až k vzdialeným ostrovom, kde sa ako prisťahovalci stretávajú s podobnými problémami, aké by sme v kmeňoch čakali. Kým prvý film zanechal v každom pocity, ktoré sa týkajú prostredia, prírody, nádhery a úcty k všetkému živému, druhý film zanecháva ešte niečo viac. Pripomína význam rodiny a robí to naozaj unikátnym spôsobom.

Avatar 2 The Way of Water

Každý divák to pochopí. Každý so správne usporiadanými hodnotami, ktorý sa kochá pohľadom na unikátne stvárnenie sveta Pandorry, vodného života a nádhery, ktorá sa v niečom podobá lesnému kmeňu Naviov. Zaznie a film aj v divákovi zanechá veľa psychológie, ktorá ho prinúti pozrieť sa okolo seba, na svojich blízkych a možno o jedno malé percento si uvedomiť, čím pre nás sú a čím sme my pre ne. James Cameron, ako dokumentarista a milovník morí, siahol po unikátnom vodnom svete a živote. Docielil neuveriteľný pohyb tvorov, ktorí žijú ďaleko vo hviezdach a relne ich nikdy nikto nenakrútil. A toto úchvatné vizuálne dielo je práve oddnes prístupné všetkým predplatiteľom na Disney+.

Avatar 2 The Way of Water

Filmový zážitok nájdete vo svojej službe, alebo priamo na https://www.disneyplus.com/

5/5 - (1 vote)
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.