ZN.SK
ETA Aqualio vysávač s vodnou filtráciou

Eta vyrobila unikátny vysávač Aqualio s vodným filtrom (hodnotenie)

Značka Eta je jedna z tých, ktorú v našich končinách pozná niekoľko generácií. Pred niekoľkými mesiacmi sa značke podarilo vypustiť do sveta unikátny vysávač, Aqualio.

Značka Eta je jedna z tých, ktorú v našich končinách pozná niekoľko generácií. Dokonca máme mnohí dodnes neprekonateľné mixéry doma. Nevnímame ju však ako výraznejšieho inovátora a vývojára technologických noviniek, hoci úspešným výrobcom je aj dnes. Z hľadiska prekvapujúcich noviniek by však mohol zaujať vysávač Aqualio, s ktorým môže konkurovať aj mnohým drahým výrobcom kvalitných stojacich vysávačov.

ETA Aqualio vysávač s vodnou filtráciou

Namiesto vreciek používa nádobu s vodou, v skutočnosti sa skladá z veľkého a malého ručného vysávača a nebude vás obťažovať prívodnými káblami, pretože žiadne nemá. Moderný technologický zázrak, ktorý sa postará o čistotu podlahy sme mali možnosť otestovať.

ETA vysávač Aqualio a jeho konštrukcia

ETA Aqualio vysávač s vodnou filtráciouVysávače s vodnou filtráciou sú už nejaký čas na trhu. Vo všeobecnosti ale ide o modely, ktoré využívajú klasické pojazdné konštrukcie. Stojaci vysávač je ale nie celkom bežná ojedinelosť. Pri používaní nie je nutné skláňať sa, no v prvom rade je práca s ním o pohodlí. Skladovať sa dá pokojne v skrini, alebo kdekoľvek, kde sa dá stojanová základňa postaviť. Pomerne ľahký prístroj nie je problematické prenášať cez prahy a nakoniec je celkom jedno, v akej miestnosti chcete vysávať. Nemusíte hľadať voľné zásuvky, vyťahovať káble a vôbec nejaké káble prekračovať pri samotnom vysávaní. Funguje na vlastný akumulátor Li-Ion 25,2 V s ktorým sa dá vysávať necelú hodinu. Vzhľadom na fakt, že vysávanie s Aqualio netrvá dlho, na jednu nabitú batériu môžete povysávať aj u susedov. Výkonom presahuje bežné vysávače, o čom svedčí aj zásobník plný nečistôt aj po inom vysávači.

Je pravdepodobné, že zoznámenie s vysávačom pre mnohých bude prebiehať s vedomím o jeho ručnom vysávači. Pre kohokoľvek iného bude prvé zoznámenie s Aqualio s prekvapením. Akumulátor vysávača sa nachádza v odnímateľnom diely – ručnom vysávači, ktorý sa ukrýva v tele veľkého vysávača. Po vysunutí sa dá vytiahnuť všade, kam sa veľký nedostane. Do políc, na stoly, na skrine, steny, záclony, alebo aj do postele, kde sa občas tiež niekomu podarí natrúsiť omrvinky. Vysypaná hlina z kvetináča, alebo čokoľvek v kuchyni, nemusí byť problém. Keďže ručný vysávač je na akumulátor, veľký vysávač bez neho nefunguje. Ručný vysávač má vlastný zásobník, kde opäť vidíte jeho účinok a úspešnosť.

Video

Eta má videoprezentáciu, pre lepšie získanie predstavy o vzhľade a funkciách vysávača.

Práca s vysávačom

Mierne futuristický dizajn má svoj praktický účel. Zásobník na vodu je miesto, ktoré pritiahne pozornosť ako prvé. Výmena vody je rýchla a jasná. Nádoba sa ľahko vyberá a keďže je nemožné ktorýkoľvek diel nasadiť nesprávne, nie je nutné sa obávať nepochopenia čohokoľvek v jeho konštrukcii.  Určite prekvapí funkcia UV dezinfekcie a aj úspešnosť vysávača pri pohľade na to, ako zásadne silný účinok môže mať na podlahe, ktorá sa mohla javiť ako čistá.

Plastová konštrukcia s hnedými, čiernymi a modrými prvkami je ťažká 3,4 kilogramu, a počas práce umožňuje plne kontrolovateľný pohyb aj pri manipulácií so sacou hlavou. Ťah si drží aj na okraji sacej hlavy, čiže nie ste odkázaní na vysávanie stredom prístroja. Dokonca nie je nutné prechádzať priveľmi často po jednom mieste. Má výbornú silu, veď aj práca s ním je tak trochu zážitkom. Možno je to preto, že naozaj vysáva, pri nedostatočnom uprataní podlahy sa nesnaží za každú cenu vtiahnuť aj noviny a hračky, no najmä je to aj rýchlosť s akou je pripravený pracovať, aj prácu skončiť.

ETA Aqualio vysávač s vodnou filtráciou

Vhodný pre hladké podlahy, plávajúce podlahy, drevené podlahy, linoleum, koberce a aj mnohé iné povrchy, zvláda čo od neho potrebujete. Určitou nevýhodou môže byť fakt, že vám znemožní vysávanie vybitá batéria a čakanie na jej nabitie. Treba však podotknúť, že tento stav je vecou len a len vlastného plánovania. Na jedno nabitie zvládne veľmi veľa a pokiaľ ste ho zabudli nechať nabiť, schopný povysávať jednu miestnosť je aj po krátkom nabití. Pre zaistenie dlhej životnosti akumulátora je však vhodné naozaj nabíjať batériu podľa inštrukcií z manuálu. Nie po trochách.

Ojedinelou je funkcia UV dezinfekcie, kde sa pomocou UV svetla vysávať stará o zneškodňovanie zárodkov plesní, bojuje proti roztočom a ďalším nežiaducim mikroskopickým problémom. Pre alergikov a astmatikov potešujúci fakt, hoci oveľa zásadnejší je vo filtrovaní vzduchu z vysávača. Pri iných vysávačoch je bežný rozvírený prach, pričom pri Aqualio to nehrozí. Nevypúšťa zo seba aj vďaka vode nič späť do miestnosti, čiže nie je hneď nevyhnutné vetranie.

Vysúvanie ručného vysávača z veľkého Aqualio

Vychytávky a prednosti, ktoré si na Aqualio všimnete:

Vlastnosti a taktiež prednosti vysávača by sme mohli zhrnúť do zovšeobecnených bodov toho najpodstatnejšieho. Naozaj nenachádzame zásadnejší problém, či nedostatky pri vysávaní, prípadne len pri ohmataní vysávača. Prednosťami tak nepochybne sú:

 • Silný ťah
 • Dobrá manipulácia
 • Osvetlenie koberca
 • Vodná filtrácia so zásobníkom na prach
 • UV dezinfekcia
 • Odnímateľný malý ručný vysávač
 • Žiadne prívodné káble
 • Ľahká manipulácia a ovládanie
 • Vyskočená platnička, či boľavý chrbát nebudú výhovorky, prečo niekto nemôže vysávať.

Obsah balenia:

Kartónová škatuľa s kufríkovým úchopom obsahuje zložený vysávač. Ide však len o jedinú skrutku, po ktorej priskrutkovaní pripojíte rúčku o telo, čiže žiadna iná montáž vás už nečaká. Respektíve viac vás už žiadna montáž nečaká.

 • Vysávač a v ňom ručný vysávač
 • Stojanový podstavec pre prípadné dlhšie skladovanie (inak je samostatne stojaci)
 • Kefové nadstavce
 • Nádobka s filtrom, ktorú môžete používať na vylievanie zásobníka a prefiltrovanie vlasov, ktoré tak ľahšie poputujú rovno do koša

Záver: kedy môže Aqualio potešiť?

Každý máme názor na vysávanie. Vytvárame si ho však vždy podľa toho, s čím vysávame, čo a kde. Keďže Aqualio zvláda prácu na akomkoľvek povrchu a nie je nutné mať v miestnosti voľné zástrčky, problém „kde“ padá. Akékoľvek bežné nečistoty a aj jemný prach povysáva bez komplikácií, čím sa stráca aj otázka „čo“.

Eta Aqualio vysávač

foto: vysávač nesie hrdo pripomienku firmy ETA, jej pôvod aj rok založenia.

Bežne môže veľmi jemný prah spôsobiť na niektorých typoch vysávačov poškodenie. Vďaka vodnej filtrácii to v tomto prípade našťastie nehrozí. Názor na vysávanie s Aqualio máme u nás určite iný. Vysávanie netrvá dlho, zároveň ide o činnosť, ktorá má reálne účinky. Pri vysávaní naozaj docielite vysávanie, nepotrebujete sa vysporiadať s následkami, nie je nutné vyťahovať káble, vysávač za krátko stihne viac, mikroskopické hrozby vystraší UV svetlom a ešte si aj na svoju prácu posvieti LED svetlom. Technologická novinka má prednosti s ktorými sa aj pre chlapa stane vysávanie hračkou.

Spomínaná boľavá chrbtica pritom nie je spomínaná len na pobavenie, či okrášlenie článku. Keďže pri používaní nehrozí žiadne skláňanie, nehrozí tak zároveň bolesť, únava, alebo akákoľvek výrazná námaha. Neraz sme si otestovali, že pri tyčovom vysávači sa človek narobí menej. Vysávač Aqualio preto môže potešiť kedykoľvek, kedy je vysávanie potrebné, či nevyhnutné. Nepôsobí ničím negatívnym, čo by ovplyvnilo pozitívny názor. Vysávač je určený do domácností na vysávanie domov a bytov. Na tento účel sa výborne hodí, používateľovi poskytne pohodlnú prácu, silný výkon, niekoľko vychytávok, aj dlhý výkon na jedno nabitie.

Technické parametre:

 • Stojací vysávač Aqualio 1148 (2 v 1) vyrába ETA, Česká republika.
 • Uvádzaná hlučnosť: 83 db
 • Hmotnosť vysávača: 3,4 kilogramov
 • Akumulátor: Li-Ion 25,2 V
 • Napájanie batérie počas nabíjania zo siete pomocou malej nabíjačky
 • Veľkosť: 1110x265x240
 • Súčasťou balenia je kefa pre ručný vysávač, nádobka pre filtrovanie odpadovej vody a náhradný molitanový filter.
 • záruka 5 rokov
 • oficiálne stránky eta.sk

Odporúčame:

pozrite si všetky výrobky značky ETA v ponukách obchodov:

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu