ZN.SK
Duisburg a hrad z piesku

Duisburg a najväčší hrad z piesku na svete s výškou 16,68 metrov

Duisburg a najväčší hrad z piesku na svete s výškou 16,68 metrov

Vo svete sa už objavili rôzne hrady z piesku, no dosiaľ žiaden nebol vyšší ako ten v nemeckom meste Duisburg. Po tri a pol týždňoch usilovnej práce pred pár dňami tím staviteľov médiám a obyvateľom mesta predstavil unikátnu stavbu s navezeného piesku, ktorá nie je len jediným architektonickým dielom z netradičného sypkého materiálu, ale je hneď súborom viacerých stavieb a symbolov po celej Európe.

Duisburg a hrad z piesku

Najvyšší hrad z piesku na svete má nemecký Duisburg

Pod záštitou firmy Schauinsland-Reisen sa tento rok konala snaha o vybudovanie pieskového veľdiela opäť, keďže minuloročný pokus sa nepodaril. Tento rok ale zástupca Guinessovej knihy rekordov nemal na výber a právoplatne musel unikátnu stavbu zapísať do knihy rekordov. Na stavbu spotrebovali viac ako 3 500 ton piesku, ktorý bol tentoraz zložením iný ako ten minulý rok. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo stavba tentoraz vydržala. Prvenstvo tak uchmatli Indom, ktorí so svojou stavbou vysokou 15 metrov mali prvenstvo zapísané len od začiatku tohto roka.

zdroj: ODN

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu