ZN.SK
chudnutie

Abdominoplastika je plastika brucha… po pôrode či chudnutí

Plastika brucha po rapídnom chudnutí alebo po pôrode nie je nič neobvyklé. Abdominoplastika je plastický zákrok, pri ktorom sa odstraňuje prebytočná koža a…

Poznáte pojem abdominoplastika? Pre niekoho na šťastie neznámy pojem, pre iných záchrana. Človek je nie vždy spokojný so svojim telom. Na druhej strane, je mnoho prípadov, kedy sa zmeny na našich telách udejú náhle a vyžadujú si zákrok plastického chirurga. Nepozerajte na názory okolia, staršej generácie, či nepočúvajte odsudzujúce názory pre rozhodnutie podstúpiť plastiku brucha.

Brucho po tehotenstve

Veľa krát je jediným riešením, ako získať vzhľad a nemať komplexy, či nezískavať odsudzujúce dotknuté pohľady iných, ak ste ich vystavili pohľadu na vašu ovísajúcu kožu. Je rok 2019 a to je obdobie, kedy si sami musíme dávať pozro ako vyzeráme nielen pre to, ako sa máme cítiť, ale aj preto, že nás podľa vzhľadu posudzuje okolie. Abdominoplastika je pritom často nevyhnutná a môže zachrániť viac ako len sebavedomie. Pri odstranení kože a tkaniva môže dôjsť k ďalšiemu úbytku na váhe. To je potešujúca informácia pre tých, u ktorých je prebytok kože spôsobený snahou o zlepšenie vzhľadu a čo najväčší úbytok na ručičkách váhy. Nespoliehajte sa však, že pôjde o vysoké číslo.

Abdominoplastika

Abdominoplastikou sa rozumie plastická operácia pod celkovou anestéziou, pri ktorej sa odstraňuje prebytočná koža s vrstvou tuku pod pupkom s možnými úpravami aj nad pupkom. Stretávame sa s ňou po pôrodoch v oblasti estetickej medicíny, ale aj plastickej chirurgie zo zdravotných príčin. Pri rapídnom schudnutí rovnako tak, keďže tam je prebytok kože oveľa viac výrazný a neoperovaná koža môže časom získať nevzhľadné sfarbenie, stvrdnutie, či môže spôsobovať kožné ťažkosti v rámci zaparených prekrytých miestach. V nich sa hromadí pot, baktérie, vytvárajú sa príležitosti pre infekcie a ďalšie poškodenia kože.

Miniabdominoplastika

Miniabdominoplastika je čiastočná forma abdominoplastiky, kedy sa oblasť zameriava na oblasť bruška a nadbruška len v blízkosti pupka. Úlohou operácie nie je len odstrániť prebytočnú kožu a tuk, ale vyriešiť uvoľnenú brušnú stenu napríklad po pôrode. Je zvykom, že jazva pri tomto zákroku zostáva v podbrušku a dokáže ju pacient skrývať bežne používanou bielizňou. Pupok tak nebýva poznačený rezmi.

Lipoabdominoplastika

Lipoabdominoplastika je operáciou, ktorá v sebe mimo plastiky kombinuje aj liposukciu. V nej ide nielen o odstránenie prebytočnej kože, ale ide aj o odstránenie tukového tkaniva.

Po operácii

Pacient musí počítať s tým, že po operácií bude nutné dodržiavanie niekoľkých pokynov lekárov. Týka sa to aj určitej skrčenej podobe chôdze počas niekoľkých dní po operácií. Pacient nemôže vykonávať náročnú prácu, fyzickú, ani inú. Vyžaduje sa pokoj, chôdzu v predklone a aj končatiny je nutné mať pokrčené, aby sa nenapínala brušná pokožka. Po operácii pacient tiež nosí špeciálny kompresný odev, respektíve spodnú bielizeň z elastických materiálov, ktorá slúži na veľmi dôležitú ochranu brucha pri pohybe.Daňou za zbavenie sa prebytočnej kože bývajú jazvy. Nie vždy sa ich lekárom darí skrývať technikou zákroku, či zvoleným miestom odoberania tkanív. Inokedy je to celkom nemožné. S jazvou je nutné počítať v každom prípade. Lekár pacienta vždy informuje o tom, aká jazva je pravdepodobná u pacienta, keďže prípady sú vždy individuálne.

  • POZNÁMKA: plastika brucha mierne súvisí s plastikou pupka, ktorá je viac zameraná na tvarovanie kože a viac podrobnú prácu lekárov.

Relácia Extrémne premeny na Markíze

Hoci sa bežne človek nestretáva s extrémnymi prípadmi rapídneho chudnutia, stretávame sa s nimi náhle masovo vďaka relácii Extrémne premeny. Tá nám totiž zobrazuje nielen chudnutie a celý pekný príbeh založený  na dvoch fotografiách – PRED a PO, ale odhaľuje aj celú pravdu, ktorú musia neraz takéto hviezdy z dvoch fotografií podstúpiť.

chudnutie

Nebýva časté, že televízna relácia odhaľuje pravdu. My sami stretávame trénera Molnár náhodne a často sa pohybujeme okolo fitnes centra v mestskej časti hlavného mesta Ružinov. Vieme tak veľmi dobre, ako svedomito, dennodenne trávi čas s ľuďmi, ktorí sa dali na neľahkú cestu chudnutia. Jedna z mála relácií, ktorá poodhaľuje skutočnú pravdu a zachádza aj do detailov, akými sú následky chudnutia. Zdravotné prehliadky a následne aj posudzovania spôsobilosti k operácii, ktorá človeka zbavuje nadbytočnej kože. Práve v týchto prípadoch ide o abdominoplastika. Často nevyhnutný zákrok, pre ktorý by po chudnutí človek mohol trpieť oveľa viac. Nie každé telo sa dokáže vysporiadať s prebytkom kože bez následkov. Preto je vhodné svoj stav konzultovať s lekárom, kožným dermavermatológom, či konkrétnym špecialistom na plastickú chirurgiu.

  • Objednajte si knižku Maroša Molnára z relácie Extrémne premeny v ponukách na: PANTA RHEI | MARTINUS
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu