Charitatívny koncert v bratislavskej Vrakuni spolu s TA3 - ZN.SK

Charitatívny koncert v bratislavskej Vrakuni spolu s TA3

Počas Štedrého dňa sa od rána do poobedia na televízii TA3 objavilo podujatie venované pomoci osamelým, chorým a sociálne slabším. Podujatie organizované bratislavskou mestskou časťou Vrakuňa a televíziou TA3 potešilo určite najmä veľké množstvo rodín, ktoré si našlo 24. decembra čas a prinieslo aj zopár príspevkov. Každý, čo prišiel, si mohol pochutiť na vianočnej kapustnici, výborne pripravenou a dochutenou jemnou chutnou klobáskou. Vianočnou pozornosťou bol aj horúci čaj. Tak ako pri každom väčšom podujatí, aj tu dnes bola prítomná polícia pre každý prípad a záchranárska služba. Ani jednu zo zložiek nebolo potrebné privolať. Celé podujatie sa nieslo vo veľmi milom priateľskom duchu. Starosta bratislavskej časti Vrakuňa sa neraz zastavil s ľuďmi na krátky rozhovor. Počas jeho starostovania vnímajú samotní Bratislavčania v tejto časti mesta zvyšujúcu sa úroveň aj kultúry.

Vrakuňa charitatívny koncert

Kultúra a známe osobnosti
Tento charitatívny koncert priniesol jednak príležitosť pomôcť iným, ale rovnako ako nám, možnosť stretnúť sa s viacerými známymi, ba dokonca aj interpretmi, ktorí neutekali pred ľuďmi a neponáhľali sa domov. Našli si čas aj na spoločné fotografie s ľuďmi. Medzi interpretmi sa objavila skupina Vidiek, ktorá odohrala zopár vianočne naladených skladieb, aj niečo z klasickej tvorby skupiny. Na pódiu sa ukázalo aj niekoľko ďalších interpretov, Vrakunčanka Gizka Oňová, známa televízna svokra s jej muzikálovým vystúpením, ale tiež Anita Soul alebo Robo Opatovský s niekoľkými vianočnými skladbami. Nechýbal však ani primátor celej Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý zdvorilo pozdravil nejednu rodinu a skupinku ľudí.

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Základ tvorila pomoc iným
Hneď niekoľko organizácií dostalo peňažné príspevky od niekoľkých spoločností a sponzorov. To najhlavnejšie, čiže hlavná myšlienka celého podujatia, bola občianska zbierka šatstva, hračiek, kancelárskych potrieb a ďalších využiteľných predmetov pre sociálne slabších a chorých ľudí. Ľudia prichádzali pešo z rôznych častí Vrakune aj Podunajských Biskupíc, niesli plné vrecia oblečenia, hier, hračiek, aj rôznych kuchynských potrieb, aj plastové škatule na prenášanie predmetov. Samotná zbierka sa rozrástla nad očakávania organizátorov a už krátko po dvanástej hodine sa pustili do nakladania prvého nákladného auta, aby do 14:00 stihli v rámci druhého nákladu odniesť aj zvyšnú časť príspevkov. Podujatie dokázalo, že aj na Štedrý deň, kedy má každá domácnosť plné ruky práce, si mnohí našli čas pomôcť a prísť podporiť akciu, alebo si vypočuť koncert.

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Nie každý o podujatí vedel z propagácie a zmienok TA3 v predošlé dni. Ľudia si dali vedieť aj navzájom. U niektorých sa objavilo očakávanie konania ďalšieho takéhoto podujatia aj na budúce a teda dúfanie, že sa z neho stane tradícia. Aj preto, aby sa stihli s príspevkami lepšie pripraviť aj oni, ale aj preto, aby mala Vrakuňa novú tradíciu. Mestská časť, ktorá sa v minulosti zvýraznila najmä problémovým bytovým domom na Stavbárskej známym ako “Pentagón”, sa totiž neustále mení k lepšiemu. Napredovať pritom začala len nedávno.

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Organizátormi tohto podujatia bola MČ Vrakuňa a televízia TA3. Šlo vlastne o jediné takéto podujatie v hlavnom meste v tento deň, ktoré dokonca prekonalo očakávania z množstva príspevkov. Miestom podujatia sa tradične stal park pri najslávnejšom kruhovom objazde mestskej časti, ktorý je od dopravy odľahčený práve na Vianoce, pre nízky počet mimobratislavských áut.

Charitatívny koncert v bratislavskej Vrakuni spolu s TA3
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
koncentračný tábor
Koncentračný tábor máme aj na Slovensku, trpí absurdným nezáujmom

Panenka Mária
Rozvedení sú neraz pre cirkev hriešnici a odpadlíci

učiteľka
Niektorí učitelia nevedia po slovensky, ale naučia vás…

Zavrieť