ZN.SK
Vrakuňa charitatívny koncert

Charitatívny koncert v bratislavskej Vrakuni spolu s TA3

Počas Štedrého dňa sa od rána do poobedia na televízii TA3 objavilo podujatie venované pomoci osamelým, chorým a sociálne slabším. Podujatie organizované bratislavskou mestskou časťou Vrakuňa.

Počas Štedrého dňa sa od rána do poobedia na televízii TA3 objavilo podujatie venované pomoci osamelým, chorým a sociálne slabším. Podujatie organizované bratislavskou mestskou časťou Vrakuňa a televíziou TA3 potešilo určite najmä veľké množstvo rodín, ktoré si našlo 24. decembra čas a prinieslo aj zopár príspevkov. Každý, čo prišiel, si mohol pochutiť na vianočnej kapustnici, výborne pripravenou a dochutenou jemnou chutnou klobáskou. Vianočnou pozornosťou bol aj horúci čaj. Tak ako pri každom väčšom podujatí, aj tu dnes bola prítomná polícia pre každý prípad a záchranárska služba. Ani jednu zo zložiek nebolo potrebné privolať. Celé podujatie sa nieslo vo veľmi milom priateľskom duchu. Starosta bratislavskej časti Vrakuňa sa neraz zastavil s ľuďmi na krátky rozhovor. Počas jeho starostovania vnímajú samotní Bratislavčania v tejto časti mesta zvyšujúcu sa úroveň aj kultúry.

Vrakuňa charitatívny koncert

Kultúra a známe osobnosti
Tento charitatívny koncert priniesol jednak príležitosť pomôcť iným, ale rovnako ako nám, možnosť stretnúť sa s viacerými známymi, ba dokonca aj interpretmi, ktorí neutekali pred ľuďmi a neponáhľali sa domov. Našli si čas aj na spoločné fotografie s ľuďmi. Medzi interpretmi sa objavila skupina Vidiek, ktorá odohrala zopár vianočne naladených skladieb, aj niečo z klasickej tvorby skupiny. Na pódiu sa ukázalo aj niekoľko ďalších interpretov, Vrakunčanka Gizka Oňová, známa televízna svokra s jej muzikálovým vystúpením, ale tiež Anita Soul alebo Robo Opatovský s niekoľkými vianočnými skladbami. Nechýbal však ani primátor celej Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý zdvorilo pozdravil nejednu rodinu a skupinku ľudí.

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Základ tvorila pomoc iným
Hneď niekoľko organizácií dostalo peňažné príspevky od niekoľkých spoločností a sponzorov. To najhlavnejšie, čiže hlavná myšlienka celého podujatia, bola občianska zbierka šatstva, hračiek, kancelárskych potrieb a ďalších využiteľných predmetov pre sociálne slabších a chorých ľudí. Ľudia prichádzali pešo z rôznych častí Vrakune aj Podunajských Biskupíc, niesli plné vrecia oblečenia, hier, hračiek, aj rôznych kuchynských potrieb, aj plastové škatule na prenášanie predmetov. Samotná zbierka sa rozrástla nad očakávania organizátorov a už krátko po dvanástej hodine sa pustili do nakladania prvého nákladného auta, aby do 14:00 stihli v rámci druhého nákladu odniesť aj zvyšnú časť príspevkov. Podujatie dokázalo, že aj na Štedrý deň, kedy má každá domácnosť plné ruky práce, si mnohí našli čas pomôcť a prísť podporiť akciu, alebo si vypočuť koncert.

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Nie každý o podujatí vedel z propagácie a zmienok TA3 v predošlé dni. Ľudia si dali vedieť aj navzájom. U niektorých sa objavilo očakávanie konania ďalšieho takéhoto podujatia aj na budúce a teda dúfanie, že sa z neho stane tradícia. Aj preto, aby sa stihli s príspevkami lepšie pripraviť aj oni, ale aj preto, aby mala Vrakuňa novú tradíciu. Mestská časť, ktorá sa v minulosti zvýraznila najmä problémovým bytovým domom na Stavbárskej známym ako „Pentagón“, sa totiž neustále mení k lepšiemu. Napredovať pritom začala len nedávno.

Vrakuňa charitatívny koncert 2015

Organizátormi tohto podujatia bola MČ Vrakuňa a televízia TA3. Šlo vlastne o jediné takéto podujatie v hlavnom meste v tento deň, ktoré dokonca prekonalo očakávania z množstva príspevkov. Miestom podujatia sa tradične stal park pri najslávnejšom kruhovom objazde mestskej časti, ktorý je od dopravy odľahčený práve na Vianoce, pre nízky počet mimobratislavských áut.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu