TOP 5 darčekov pre teenagera – tipy, ktoré práve oni ocenia

TOP 5 darčekov pre teenagera – tipy, ktoré práve oni ocenia

Pred Vianocami, ale aj počas roka, sa vyskytne viacero príležitostí, kedy chceme a potrebujeme obdarovať teenagera u nás doma alebo v rodine. Vybrať správny darček je dnes problematické, lebo trh je zaplavený rozličným tovarom, ktorý je ľahko dostupný po celý rok. Kupovať veci, ktoré už teenager má, alebo veci ktoré sú nevhodné jeho veku nechce nikto. Tu je 5 tipov na darčeky, ktorými chybu určite nespravíte.

1. Power banka

Power banka je úložisko energie, ktorým je možné nabíjať iné zariadenia, ktoré sú od elektriny tiež závislé. Výhoda power banky je, že je prenosná a po plnom nabití môže slúžiť ako záložný zdroj energie kdekoľvek. Vhodná je aj pre dospelých na dlhé cestovanie, alebo do miest, kde nie je istota, či sa mobil alebo iná elektronika bude dať nabiť kasicky.

Powerbanka nabíjačka

Power banky, alebo aj prenosné úložiská elektrickej energie, sa vyrábajú v mnohých variáciách a kapacitách. Posledný menovaný parameter by mal byť pri výbere na prvom mieste. Odporúčame kupovať power banku s minimálnou kapacitou 10 000 mAh. Táto kapacita vám zabezpečí, že priemerný mobil nabijete 2 – 3 krát.

V ponuke sú aj modely s prídavnými funkciami. Výkonné LED svetlo, vzduchová pumpa na bicykel a dokonca aj štartovanie autobatérie môže byť súčasťou tých pokročilejších modelov. Iné power banky sú schopné nabiť notebook, majú LCD displej o stave nabitia a viacero typov konektorov. Možné je aj bezdrôtové nabíjanie mobilov, ktoré tento spôsob podporujú. Aktívny teenager sa tomuto darčeku istotne poteší. Power banky rôznych kapacít, farieb aj funkcií ponúka obchod Planeo.sk.

2. Akčná kamera

Akčné kamery už dlhšie nie sú na trhu žiadnou novinkou a pre vás je to len dobre. Za ten čas totiž dosiahli výrazný kvalitatívny posun a ceny klesli na prijateľnú úroveň. Ak máte v rodine aktívneho teenagera, ktorý rád filmuje svoje športové dobrodružstvá, už sa viac nebudete obávať, že rozbije pri filmovaní nový mobil.

Rollei akčná kamera Actioncam 420

Akčná kamera odolá pádom, je vodotesná a disponuje stabilizáciou obrazu. Doplnky vo forme rôznych držiakov, uchytení a diaľkovo ovládanej spúšte z nej robia dokonalého spoločníka ku športu, turistike alebo adrenalínovej zábave.

3.  TWS bezdrôtové slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá sú hitom trhu a tiež sa nejedná o úplnú novinku. Koniec zamotaným káblom a pohodlie pri počúvaní hudby, videí alebo aj filmov zabezpečuje TWS technológia, ktorá funguje s akýmkoľvek bluetooth zariadením. Teenager nemusí nutne slúchadlá používať iba s mobilom, pripojiť je ich možné k notebooku, domácemu audiosystému alebo aj k rádiu v aute.

Absencia audio jack vstupu na viacerých dnešných mobilných zariadeniach ešte viac podporuje predaje bezdrôtových slúchadiel po celom svete. K dispozícii sú modely základné, športové ale aj luxusné. Cena vždy zodpovedá kvalite zvukového výstupu, ale v každom segmente sa dajú nájsť prekvapivo kvalitné slúchadlá s prijateľnou cenovkou.

slúchadlá a počúvanie

Pri počúvaní hudby pri športe odporúčame vybrať také bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú navzájom spojené alebo majú vylepšený úchyt na hlave alebo pri uchu – predídete tak náhodnej strate.

4. RC model

Diaľkovo ovládané modely už dávno nie sú len hračkami pre malé deti. Pokročilejšie modely terénnych, závodných alebo nákladných áut potešia aj teenagera. Tento darček zlepšuje motorické schopnosti a pripraví mladého človeka na budúcu dráhu šoféra. Niektoré návyky ako cúvanie, otáčanie a zrýchľovanie budú v čase nástupu do autoškoly už samozrejmosťou.

Mimoriadne populárne sú lietajúce RC modely, najčastejšie v podobe dronov alebo vrtuľníkov. Ovládanie a let si vyžaduje istú prípravu, niektoré modely sú schopné natáčať video v 4K kvalite. Pri týchto lietajúcich modeloch je potrebné zoznámiť sa s istými legislatívnymi obmedzeniami.

Na výber máte vždy z rôznych kategórií RC modelov, od hobby až po profi výrobky. K RC modelom je vždy možné dokúpiť aj náhradné diely aj množstvo doplnkov a prispôsobiť si tak svoj RC model podľa svojich predstáv.

5. Notebook

Každý teenager dnes už vie pracovať na počítači. Súčasná situácia, ktorá ponúka aj nové formy vzdelávania, priam vyzýva ku kúpe notebooku. Teenager ho využije pri vzdelávaní, zábave a kreatívnych úlohách, pri strihaní a úprave videí, fotiek alebo pri programovaní.

IT a notebook

Notebooky sa predávajú v mnohých kategóriách a konfiguráciách. Na začiatku sú základné modely, vhodné najmä na kancelársku prácu, prehliadanie internetu a pozeranie filmov. Pokročilejšie modely s väčšími obrazovkami, výkonnejšími grafickými kartami hľadajte v prípade, ak váš teenager pracuje s videom alebo náročnými grafickými programami. Na hranie hier bude potrebný drahý a výkonný stroj, ktorý teenagerovi postačí na niekoľko rokov. Vy sa tak jednorazovou investíciou vyhnete neustálym požiadavkám na upgrade. Bohatý výber výkonných notebookov nájdete v obchode Planeo.sk.

Súčasný nedostatok jednotlivých komponentov do počítačov robí práve z nákupu notebooku ideálnu voľbu, ako sa dostať ku kvalitnému stroju s požadovanou konfiguráciou pre každého teenagera.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.