Oživte svoju záhradu plotovými výplňami a výberom materiálu

Oživte svoju záhradu plotovými výplňami a výberom materiálu

Alternatívou k betónovej stene okolo záhrady sú plotové výplne. Veľmi ľahko a spravidla aj rýchlo s nimi vytvoríte zaujímavo vyzerajúci plot. Na výber máte z niekoľkých najpoužívanejších materiálov, ako je:

  • kov,
  • drevo,
  • plast,
  • ťahokov (špeciálne mreže, ktoré mohutne získavajú na popularite hlavne pri stavbe plotov okolo rodinných domov).

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek materiál, vždy musíte dobre počítať. Pokiaľ z plotového systému ešte nemáte postavené vôbec nič, máte to jednoduchšie. Môžete si naplánovať všetky prvky plotu a prispôsobiť ich podľa potreby.

brána plot záhrada dom

Obzvlášť kovové výplne sa kupujú po väčších kusoch a v takom prípade je dobré im prispôsobiť projekt plotu. Výber materiálu sa bude odvíjať aj od projektu. Inú výplň zrejme zvolíte k projektu moderného rodinného domu a inú pri poľnohospodárskom stavení. Z čoho teda môžete vyberať?

1. Drevené výplne

Ide o absolútnu klasiku, ktorú netreba dlho predstavovať. Drevené plotové výplne sú ideálnou voľbou pre záhrady okolo rodinných domov alebo chalúp. Síce nie sú tak odolné ako kovové plotové výplne, ale špeciálnymi ochrannými nátermi je možné ich životnosť predĺžiť. Pokiaľ sa rozhodnete pre drevené výplne, nezabudnite na nákup spojovacích prvkov, pomocou ktorých vytvoríte z plotoviek jeden celok.

2.  Kovové výplne

Tento materiál naberá obzvlášť v posledných rokoch na popularite. Na kovové ploty dnes najčastejšie narazíte okolo moderných rodinných domov alebo priemyselných areálov. Kovové výplne sú obľúbené nielen kvôli dlhej životnosti a elegantnému vzhľadu, ale aj pre širokú paletu farieb, takže uspokoja nároky takmer každého, kto hľadá riešenie pre svoj projekt.

Tip: Životnosť kovových výplní môžete ešte predĺžiť špeciálnymi lakmi, zinkovaním a kováčskou farbou.

V prípade kovových plotových výplní máte na ber celý rad vzhľadovo zaujímavých kúskov, či už sa jedná o rôzne vzory zložené z tyčiek alebo hranatých kovových pásov, či o okrasné doplnky, ktoré vedia z plotov vykúzliť až dizajnérske kúsky.

3. Ťahokovové výplne

Ťahokovové plotové výplne si zaslúžia zvláštnu pozornosť. Ich obľúbenosť v posledných rokoch raketovo rastie. Špeciálnu mrežovinu si obľúbili predovšetkým majitelia moderných rodinných domov.

Medzi hlavné prednosti ťahokovových plotových výplní patrí mimoriadne dlhá životnosť, ľahká údržba a veľmi štýlový vzhľad.

Oslovili vás drevené, kovové alebo snáď ťahokovové výplne? Všetky nájdete na Merxu.sk, kde navyše získate bonus až 200 eur na prvý nákup. Iste vás poteší aj doprava zadarmo aj pre zahraničné objednávky a garancia najnižšej ceny. Ak niekde nájdete lacnejší produkt, čaká vás dorovnanie ceny a 10% zľava k tomu.

Zdroj obrázka: Kinek00 / Shutterstock com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.