ZN.SK
Elvis 2022

Elvis Presley opäť ožije v novom očakávanom životopisnom filme

V roku 2022 sa môžeme tešiť na unikátne filmové spracovanie života kráľa Rock’n’Rollu, Tým bol neodmysliteľne Elvis Presley,

V roku 2022 sa môžeme tešiť na unikátne filmové spracovanie života azda najslávnejšieho amerického speváka minulého storočia (mimo Michaela Jacksona). Kráľ Rock’n’Rollu, Elvis Presley, už získal niekoľko filmových podôb v rôznych érach svojho života. Známe je stvárnenie Elvisa Kurtom Russelom a možno aj to krátke stvárnenie, hoci nie tak pravdivé, z filmu Forrest Gump.

Elvis 2022

Verzia, ktorú nám prinesie režisér Baz Luhrmann, bude veľkolepou a nie je to len pre prítomnosť Toma Hanksa na scéne. Ten sa dokonca objavuje s holou hlavou, čo sa zrejme už nikdy viac vo filme nezopakuje. Súčasťou bude aj unikátna hudobná stránka filmu a výnimočne pripravená dobová scéna na rôznych miestach USA.

Elvis a jeho nové filmové spracovanie vzostupu na scéne

Vo filme Elvis totiž v tomto prípade vidíme jeho úplné začiatky. V ukážke je zachytená počiatočná nedôvera publika, no len čo Elvis spustí, obecenstvo mu padá k nohám. Vidíme objav jeho talentu a zároveň nástup slávy, ktorý v USA prepisoval dejiny kultúry aj vysielacích éterov. Etapa života slávneho speváka, v ktorej mnohí poznáme aj jeho zoznamovanie sa herectvom, či narukovanie do armády, si žiada dobré spracovanie a je viac ako pravdepodobné, že v tomto prípade sa ho dočkáme.

Kto je Baz Luhrmann?

Za novým filmovým spracovaním Elvisovho životopisného príbehu stojí austrálsky režisér Baz Luhrmann, ktorý si necháva svoje meno aj v názve filmu na promo materiáloch. Je tiež dobrým odlíšením od iných filmov, ktoré sa pokúšali priniesť niečo viac o živote kráľa Rock’n’Rollu. Baz Luhrmann stojí za významnými filmami, ktré reálne obohatili svetovú kinematografiu. Sú nimi napríklad Moulin Rouge!, Austrália, Veľký Gatsby, alebo Rómeo a Júlia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu