ZN.SK
Plesové lodičky, spoločenská móda

Kedy si na ples obuť lodičky a kedy spoločenskú obuv?

Aké topánky si obuť na ples? Lodičky s farbou špičkou, alebo bez špičky, či klasická ležérna obuv? S odporúčaniami v ponuke JohnGarfield.sk

Zľavy na wellness pobyty

Či už počas plesovej sezóny alebo počas firemných večierkov, rautov a podobne, rieši žena svoju obuv a vhodnosť. Rieši však zároveň a dilemu, čo sa hodí a čo nie. Najmä ak nie je jednou z tých, čo navštevujú takéto podujatia pravidelne. Sú však určité pravidlá a tipy, vďaka ktorým môžete bez problému nájsť tie pravé topánky pre seba na každú príležitosť. Nasledovných niekoľko tipov uvádza priamo príklady na stránkach značky JohnGarfield.sk.

Plesové lodičky, spoločenská móda

Plesová obuv pre ženy a jej pravidlá. Lodičky

Vo všeobecnosti platí pri výbere pravidlo, že vaša obuv by nemala mať platformu a mala by mať primeranú veľkosť podpätku. Príliš nízke podpätky nevyzerajú dobre a príliš vysoké podpätky sa zase môžu postarať o faux pass, ak na nich nezvládnete udržať stabilitu. Vysoké podpätky si žiaľ žiadaj aj konkrétny typ nohy a musia sa hodiť k celkovému odevu, spôsobu chôdze a štýlu ženy samotnej.

Ak sa chystáte na ples, na ktorom je pre mužov predpísaný white tie alebo black tie, tak etiketa prikazuje ženám obuť si len uzatvorené (na špičkách) lodičky na vysokom podpätku v kombinácii s pančuchami.

Jediná farba, ktorú nesmiete zvoliť, je biela, pretože tá je považovaná za svadobnú farbu. Základ teda tvoria čierne a béžové lodičky, ktorými môžete doplniť akúkoľvek farbu vašej róby. Ak však máte neutrálnejšie šaty a nebojíte sa experimentovať, hanbu si neurobíte ani výraznou farbou ako je červená či žltá. Ďalšími vhodnými materiálmi lodičiek sú okrem lesklých lakoviek aj satén a luxusný semiš.

Menej formálny ples znamená väčšiu „slobodu“

Na menej formálny ples, na ktorom nemusia mať muži smoking alebo frak, si môžete obuť aj ľahšiu a otvorenú spoločenskú obuv. Rovnako ako v prípade lodičiek, tak aj pri spoločenskej obuvi je potrebné siahnuť po pančuchách. Tie by však v tomto prípade nemali mať zosilnenú špičku alebo pätu.

Čo sa týka farebnosti, siahnuť môžete po klasickej čiernej spoločenskej obuvi, no ak vám to farba vašich šiat dovolí, nič nepokazíte ani striebornou či zlatou farbou, ktoré pridajú nádych luxusu. Obuť si môžete aj lodičky s otvorenou pätou, ktoré sú u Johna Garfielda v rôznych farebných prevedeniach. Podujatia uvoľnenejšie, premiéry filmov, či mnohé podujatia, ktorých sme si počas roka 2020 pre obmedzenia príliš neužili, sa riadia inými dôležitými pravidlami. Pravidlami vášho osobného štýlu, pohodlia a aktuálnych možností. Aj keď aj tu sa očakáva ohľaduplnosť, slušnosť a nie je prijímaná prílišná extravagancia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu