ZN.SK
Budova kongresu USA

Koronakríza v USA: Trump necháva pre 100 000 obetí vlajky na pol žrde

Americký prezident Donald Trump oznámil na svojom Twitteri zámer uctiť si obete koronavírusu v krajine stiahnutím vlajok na úradných budovách a pamätníkov

Americký prezident Donald Trump oznámil na svojom Twitteri zámer uctiť si obete koronavírusu v krajine stiahnutím vlajok na úradných budovách a pamätníkov na pol žrde. Stať sa tak má od pondelka na znak piety a úcty k obetiam na tri dni po sebe. Len včera na ochorenie zomrelo 1255 ľudí a číslo sa blíži už k počtu 100 000. Prezident tak zrejme reaguje na výzvu demokratov v americkom Kongrese, ktorí takýto prejav úcty k obetiam požadovali pred pár dňami.

Budova kongresu USA

ilustračná snímka: budova amerického Kongresu

Najviac nakazených je v štáte New York a v susednom New Jersey

Do dnes bolo potvrdených 1 620 806 prípadov ochorenia Covid-19, z toho len dnes 12 737. V kritickom stave je 17 682 a dosiaľ zomrelo 94 594 nakazených. Vyliečiť sa podarilo viac ako 300 000. Najviac obetí má z amerických štátov štát New York, kde ich hlásia 23 083. Za ním je susediaci New Jersey s 10 985 obeťami. Tretím je Massachusetts s 6 148 obeťami. Počtom okolo 5 000 obetí nasledujú štáty Michigan, Pennsylvania, Illinois. Počtom nad 3 000 v rebríčku nasledujú Kalifornia a Connecticut.

Koronavírus zasiahol aj Hawai, kde hlásia 647 nakazených a 17 obetí, alebo Aljaška s 402 nakazenými a 10 obeťami. Najmenej obetí majú Severné Mariánske ostrovy ako územie patriace pod USA, len 2. Piatimi obeťami sa do štatistík zapisuje Guam v Tichom oceáne a šiestimi obeťami Panenské ostrovy, taktiež patriace pod USA.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu