Slovenský film Čiara ako darček na Vianoce, vychádza na DVD - ZN.SK

Slovenský film Čiara ako darček na Vianoce, vychádza na DVD

Mimoriadne úspešný slovenský film Čiara, ktorý v uplynulom roku rezonoval najviac popri filmu Únos, nám dokázal, že slovenskí filmári zvládnu pripraviť výborný film s dobrým námetom aj napínavého rázu. Čiara si ako námet vzala situáciu na východnom Slovensku a viacero problémov vtesnaných do 113 minút. Tou hlavnou dejovou líniou je príbeh Adama Krajňáka. Pašuje na ukrajinsko-slovenskej hranici cigarety.

Čiara DVD film

Na úspechu každej akcie závisí jeho existencia, no posilnená hranica v rámci budovania Schengenského priestoru zásadne náhle mení jeho pohľad na svet a svoju budúcnosť. Vystupňovaná nervozita, náhle zásadné zmeny a narušenie, toho, čo dovtedy fungovalo prinútia Adama prekročiť čiaru toho, čo prekračovať pôvodne nemal v pláne. Film, vznikajúci v spolupráci Slovenska, Ukrajiny aj Česka, s výborným obsadením a kvalitou spracovania vás poteší pred Vianocami aj inak, ako spomienkami z kina.

Čiara vychádza ako DVD

6.12.2017 vydala distribučná spoločnosť Bontonfilm novinku Čiara na DVD s maloobchodnou cenou 9,90 EUR. Zaujímavosťou je, že česká verzia DVD vychádza vo februári 2018. DVD obsahuje slovenský zvuk 5.1. a 2.0, avšak aj titulky v jazykoch slovenčina, čeština, angličtina, taktiež so záznamom AD pre nevidiacich a slovenskými doplnenými titulkami pre nepočujúcich. Jednodiskové vydanie prinesie formát 16:9 alebo 1.85:1, pričom obsahuje aj bonusy. Prvý bonus je komentárom režiséra Petra Bebjaka. Tým druhým je niekoľko vynechaných scén vo výslednom filme.

O filme Čiara sme sa dozvedeli aj v druhej vlne, vďaka jeho úspechu na medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Režisér Peter Bebjak si tam odniesol cenu za réžiu práve za film Čiara.

  • Réžia: Peter Bebjak
  • Hrajú: Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Milan Mikulčík, Eugen Libezniuk, Andrej Hryc, Stanislav Boklan

Zaujímavosti o filme Čiara:

  • film bol inšpirovaný skutočnými udalosťami a faktami
  • nakrúcalo sa na rôznych miestach v Bratislave, v okolí Bratislavy, ale aj v obciach Starý Hrozenkov, Zemplínske Hámre, Tibava, Ubľa a aj na Ukrajine.
  • pôvodne film niesol pracovný názov Schengen Story
Slovenský film Čiara ako darček na Vianoce, vychádza na DVD
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Fitness žena
Nahý fitness ako najnovší trend v cvičení, skrátka “na Adama”

Apríl a kvitnutie ovocných stromov
Ovocné stromy sa dajú objednať aj online: kedy, ako a s čím počítať?

Hruška z Bošácej
Ružová hruška z Bošáce o titul Európsky Strom roka 2016

Zavrieť