ZN.SK
Čiara DVD film

Slovenský film Čiara ako darček na Vianoce, vychádza na DVD

Mimoriadne úspešný slovenský film Čiara, ktorý v uplynulom roku rezonoval najviac s filmom Únos nám dokázal, že slovenskí filmári zvládnu pripraviť výborný…

Mimoriadne úspešný slovenský film Čiara, ktorý v uplynulom roku rezonoval najviac popri filmu Únos, nám dokázal, že slovenskí filmári zvládnu pripraviť výborný film s dobrým námetom aj napínavého rázu. Čiara si ako námet vzala situáciu na východnom Slovensku a viacero problémov vtesnaných do 113 minút. Tou hlavnou dejovou líniou je príbeh Adama Krajňáka. Pašuje na ukrajinsko-slovenskej hranici cigarety.

Čiara DVD film

Na úspechu každej akcie závisí jeho existencia, no posilnená hranica v rámci budovania Schengenského priestoru zásadne náhle mení jeho pohľad na svet a svoju budúcnosť. Vystupňovaná nervozita, náhle zásadné zmeny a narušenie, toho, čo dovtedy fungovalo prinútia Adama prekročiť čiaru toho, čo prekračovať pôvodne nemal v pláne. Film, vznikajúci v spolupráci Slovenska, Ukrajiny aj Česka, s výborným obsadením a kvalitou spracovania vás poteší pred Vianocami aj inak, ako spomienkami z kina.

Čiara vychádza ako DVD

6.12.2017 vydala distribučná spoločnosť Bontonfilm novinku Čiara na DVD s maloobchodnou cenou 9,90 EUR. Zaujímavosťou je, že česká verzia DVD vychádza vo februári 2018. DVD obsahuje slovenský zvuk 5.1. a 2.0, avšak aj titulky v jazykoch slovenčina, čeština, angličtina, taktiež so záznamom AD pre nevidiacich a slovenskými doplnenými titulkami pre nepočujúcich. Jednodiskové vydanie prinesie formát 16:9 alebo 1.85:1, pričom obsahuje aj bonusy. Prvý bonus je komentárom režiséra Petra Bebjaka. Tým druhým je niekoľko vynechaných scén vo výslednom filme.

O filme Čiara sme sa dozvedeli aj v druhej vlne, vďaka jeho úspechu na medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Režisér Peter Bebjak si tam odniesol cenu za réžiu práve za film Čiara.

  • Réžia: Peter Bebjak
  • Hrajú: Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Milan Mikulčík, Eugen Libezniuk, Andrej Hryc, Stanislav Boklan

Zaujímavosti o filme Čiara:

  • film bol inšpirovaný skutočnými udalosťami a faktami
  • nakrúcalo sa na rôznych miestach v Bratislave, v okolí Bratislavy, ale aj v obciach Starý Hrozenkov, Zemplínske Hámre, Tibava, Ubľa a aj na Ukrajine.
  • pôvodne film niesol pracovný názov Schengen Story
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu