Recepty: Bielkové pusinky s jahodami, jogurtom a kvapkou brandy - ZN.SK

Recepty: Bielkové pusinky s jahodami, jogurtom a kvapkou brandy

Dezerty zo šľahaného bielku a cukru sa nenazývajú „pusinky“ pre nič za nič. Vďaka neskutočne krehkej štruktúre a jemnej chuti vás totiž doslova omámia, rovnako ako ten najsladší bozk. Bielkové pusinky sú naozaj jednoduché na prípravu, a keďže pevne držia tvar, poslúžia i ako chutné jedlé mištičky. Vyskúšajte ich v kombinácii s jahodami a jogurtom, ktorý zrel v tégliku (napr. Hollandia).

Bielkové pusinky

Červené ovocie dodá dezertu šťavu, tradične vyrobený jogurt utlmí sladké tóny cukru a vykúzli jedinečnú, jemne kyslú bodku chuti, ktorá sa hladko rozplynie na jazyku. Keď jahody pred servírovaním pokvapkáte troškou čerešňovej brandy, dostane váš dezert elegantný rozmer a na tanieri sa po ňom zapráši.

Doba prípravy: 90 minút

Na porcie pre 4 osoby budete potrebovať:

  • 3 vaječné bielky
  • 3 lyžice krupicového cukru
  • 1 lyžicu cukru múčka
  • 1 lyžicu zemiakového škrobu (solamylu)
  • 1 lyžicu čerešňovej brandy (nie je nutné)
  • 400 gramov jahôd
  • 200 gramov bieleho Gazdovského jogurtu Hollandia
  • Lístky mäty na ozdobu

Postup:

Začneme s prípravou pusinkových mištičiek. Z bielka pomaly vyšľahávame sneh a postupne zapracujeme oba druhy cukru a škrob. Šľaháme tak dlho, kým sa na zmesi nezačnú tvoriť pevné špičky. Potom si na plech pripravíme papier na pečenie, z tuhého snehu na ňom vytvoríme štyri kôpky a do každej z nich urobíme jamku. Sušíme približne hodinu v predhriatej rúre na 100°C. Medzičasom si pripravíme jahody. Červené ovocie omyjeme, zbavíme stopiek a pokrájame na menšie kúsky. Pokiaľ chceme použiť čerešňové brandy, pokvapkáme nakrájané jahody a necháme marinovať. Hotové bielkové mištičky necháme vychladnúť, naplníme jahodami a dozdobíme jogurtom a mätou.

Recepty: Bielkové pusinky s jahodami, jogurtom a kvapkou brandy
Ohodnoť tento článok
Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
Musli kaša
Neustály hlad, priberanie a chuť na sladké? Môžu chýbať bielkoviny

Súboj pohlaví
Premiéra Súboj pohlaví, On sa iba tak stavil, ona zmenila históriu

Svetlo diaľkové ovládanie bez sekania
Nástenný vypínač na stropné svetlo, kde netreba káble a sekať do steny

Zavrieť