ZN.SK
Senec poklop kanála

Pri Senci sa vedľa cesty prepadnete pod zem. Kto vás nájde?

Je to už niekoľko dní, čo sa na ceste zo Senca do Veľkého Bielu prepadol, hovorme mu Adam, pod zem. Zachránilo ho len to, že mal na chrbte ruksak, ktorý sa zachytil o hlinený okraj pred zrázom.

Je to už niekoľko dní, čo sa na ceste zo Senca do Veľkého Bielu prepadol, hovorme mu Adam, pod zem. Zachránilo ho len to, že mal na chrbte ruksak, ktorý sa zachytil o hlinený okraj pred zrázom. Rýchly vodič seneckej bielej dodávky smerujúci z Bielu do Senca si radšej pripaľoval cigaretu, ako dával pozor na krajnicu. Adamovi skomplikovalo deň a obohatilo zážitky jeho uskočenie ku kanálu. Uskočil približne 40 centimetrov od betónového začiatku kanála, avšak ten akoby jeho konštrukcia bola vložená do oveľa väčšej diery, zem sa mu prepadla pod nohami a vtiahlo pod ňu aj Adama. Prepadol sa pod zem a zostala trčať horná časť torza s hlavou priškrtenou ruksakom a jedna ruka. Neobjavil sa pritom ani vo vnútri kanálovej šachty, ale medzi zemou a vonkajšou časťou šachty v priestore odkiaľ vyškriabať dalo pomerne zabrať. Nebyť ruksaku, mohlo ísť  aj o hlbšiu dieru.

Senec poklop kanála

„Mal som naozaj na háku pozeranie do kanála. Už som sa pozrel z hora na prvý kanál tiež bez poklopu na začiatku pri kruhovom objazde. Fascinovalo ma, ako je možné, že tak hlboký čistý kanál nemá žiaden poklop a padne tam hocijaký človek, alebo zviera. Poklop nemali ani ďalšie kanály v smere do Bielu, a ani ten pod ktorý som zletel. Tie ma však už nezaujímali a ani som neplánoval si ich obzrieť, keďže som mal iné starosti. Lenže kanály akoby mali svoj rozum a zariadili, že som im venoval viac pozornosti predsa len. Magor, ktorý letel na tejto ceste (mimochodom, ide stále o Senec) asi stovkou, úplne kašľal na to, že som na krajnici a radšej mu idem uskočiť. Keď som zletel a zostal visieť v špinavej diere zachytený rukou s mobilom, len tak tak nevypadol. V ruksaku zostal z jedla maglajz, zasratý som bol až za ušami. V prvom momente som dúfal, že ten vodič si všimne, že som zmizol z dohľadu akosi náhle a zastaví a príde. Kdeže! Okolo naozaj v tej chvíli nešiel nikto, takže som sa vyťahoval von sám. V Amerike za niečo také vysúdia milióny, ja sa nepotrebujem zviditeľňovať a zbohatnúť. Len ma to bohovsky serie. Skrútilo mi škaredo nohu pri tom páde a nohavice vyzerali ako osraté. Nie neboli. Ja by som len rád vedel, či niekto s tým niečo spraví a koľko psov a ľudí nájdu v tej diere zakliesnených a nevyslobodených.„ konštatuje Adam.

Na mieste nie sú chodníky, no prejsť predsa len chodci nejakým spôsobom musí. Zaujímavejšia je skutočnosť, že kanálov je na krajnici tejto cesty viac a chýbajú im železné poklopy. Chýbajúce poklopy od kanalizácie môžu byť obzvlášť veľký problém, ak je hĺbka do rovnej šachty 15 či 20 metrov. Ak sa náhodou chystáte prejsť sa týmto smerom, dajte si obzvlášť pozor, nech sa niečo podobné nezopakuje. Ako uvádza Adamov zážitok, nejde o to, že pozeráte do kanála. Ten vás zaujímať nemusí, stačí prejsť okolo neho a zem sa vám drobí pod nohami.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu