ZN.SK
Nebezpečný internet, kniha

(Ne)bezpečný internet: pripravovaná kniha o online podvodoch a hoaxoch

Varovania pred podvodníkmi a hrozbami na internete s návodmi a návrhmi riešení, aké poznáme z internetového prostredia, sa objavia aj v knihe

Varovania pred podvodníkmi a hrozbami na internete s návodmi a návrhmi riešení, aké poznáme z internetového prostredia, sa objavia aj v knižnej podobe, v novinke (Ne)bezpečný internet. Oproti článkom však prinesú súhrn riešení a postupov, ako riešiť konkrétne problémy. V jedinej knihe, ktorej vydanie je naplánované na 15. január 2021, sa čitateľ môže dozvedieť ako sa (ne)ubrániť vydieraniu, ako (ne)nakupovať na neznámych eshopoch a čo by mal používateľ sociálnych sietí (ne)robiť v rámci činnosti a nastavení.

Nebezpečný internet, kniha

Už v samotnom názve knihy sa ukrýva zápor a má tam svoju logiku. (Ne)bezpečný internet je knihou vychádzajúcou pod vydavateľskou značkou Lindeni, ktorá spojila sily so šéfredaktorom hoax.sk. Výsledok je kniha s ktorou by bolo vhodné vyraziť k učiteľom, medzi školiteľov v seniorských centrách, ale aj do herní a CVČ.

(Ne)bezpečný internet, kniha o slovenskom internete

Niekoľko rokov príprav rôznych tém, popisovania a skúmania problémov na internete naplnilo hoax.sk prípadmi Slovákov a Čechov. Ako obete mohli prospieť svojimi skúsenosťami, alebo upozorniť ďalších. Každý z prípadov, ktorý sa dostal do článku portálu, si vyžiadal určité skúmanie. Aj to prispelo k celkovému obrazu o vývoji a vážnosti každého z útokov, alebo pokusov o útok. Útok na peňaženku obetí, počítač, zabezpečenie účtu, profilu, alebo ešte horšie. Napríklad ak ide o útok na dieťa a sú od neho vylákané nahé fotografie len preto, aby bol obeťou zneužitia a vydierania nebezpečným neznámym útočníkom.

Návštevníci portálu hoax.sk si mohli informácie o pripravovanej knihe všimnúť už pred niekoľkými mesiacmi. Portál sa zapojil do boja proti rôznym známym hrozbám, dávnejšie vyhlásil vojnu veľmi častým podvodným súťažiam na Facebooku a Instagrame. Venoval sa aj výraznej kauze nahých fotografií dievčat a žien, ktoré podvodníci vylákali zo súkromných účtov cez fingované prihlásenie.

Kniha je zatiaľ v predpredaji v eshope martinus.sk, na bux.sk a postupne aj ďalších.

Čomu sa kniha bude venovať?

  • Nebezpečným stránkam a eshopom
  • Nebezpečným zoznamkám
  • Rizikám na sociálnej sieti
  • Vymysleným správam a hoaxom
  • Kyberšikane a vydieraniu rôzneho druhu
  • Platbám a zárobkom na internete
  • Prinesie návody a postupy ako sa chrániť a overovať fakty
  • Predstaví niektoré staré problémy v celkom novom svetle
Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu