ZN.SK
Diakovce, kúpalisko Retro Thermal

Jazerá a kúpaliská vhodné na kúpanie v Nitrianskom kraji

V Nitrianskom kraji nájdeme niekoľko významných kúpalísk s celoročnou prevádzkou a liečivými prameňmi. Počas leta príležitosti na rekreácie prinesie viacero jazier a vodných nádrží.

V Nitrianskom kraji nájdeme niekoľko významných kúpalísk s celoročnou prevádzkou a liečivými prameňmi. Počas leta príležitosti na rekreácie prinesie viacero jazier a vodných nádrží.

Jazerá

Duchonka
Duchonka sa nachádza 15 km od Topoľčian. Rekreačná oblasť má v ponuke turistiku, športy, najmä vodné, hubárčenie. V zime sa dá lyžovať na Podhradí. Večer sa dá zabaviť v blízkom disco klube Breza centrum.

Vodná nádrž Lipovina-Bátovce
Priehrada Bátovce-Lipovina bola vybudovaná v roku 1968 pri obci Bátovce, ktorá leží medzi Štiavnickými vrchmi a Podunajskou nížinou. Vodná nádrž slúži na kúpanie, rybolov a vodné športy. V oblasti jazera sú bufety a dá sa tu stanovať. Nie je tu žiadna plavčícka služba, preto je kúpanie len na vlastné riziko.

Nitrianske Rudno
Priehrada leží na západe Slovenska asi 12 km od mesta Bojnice.
Jazero je vhodné na rybolov, vodné športy(najmä zimné športy) a kúpanie.
V areáli sa nachádzajú bufety s občerstvením, ihrisko na rôzne účely, ubytovanie, buď v hoteli alebo formou kempingu.

Jazero Kava
Jazero Kava sa nachádza v blízkosti Komárna. Aj keď nie je úradne vyhlásené za vhodné miesto na kúpanie, už dlho slúži ako rekreačná oblasť.
Na západ od jazera je ešte jedno jazero, ktoré slúži len na chytanie rýb.
Mesto Komárno sa stará o udržiavanie čistoty pri oboch jazerách, nie je tu však žiadne vybavenie po poskytovanie služieb návštevníkom.

Kúpaliská

Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska leží blízko Nových Zámkov. Pre návštevníkov ponúkajú rekreácie a oddych v príjemnom prostredí. Na kúpalisku sa nachádza jedinečná termálna voda, ktorá má liečivé účinky na pokožku, dýchacie cesty, gynekologické a urologické ťažkosti.
Rekreačná oblasť ponúka hosťom 10 bazénov- plavecký bazén, ochladzovací bazén, relaxačné a detské bazény.
V bazénoch sa nachádzajú aj tobogány a v areáli prírodné solárium.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.tkpodhajska.sk

Patince / Wellness Patince
Termálne kúpalisko Patince sa nachádza v obci Patince(15 km od Komárna). V obci sa vyskytujú najvyššie teploty na Slovensku.
Areál kúpaliska bol postavený v okruhu termálneho prameňa, ktorý pramení z hĺbky 200 m a má teplotu 27˚C. Voda má blahodarné účinky, napríklad pri reume.
V rekreačnej oblasti sa nachádza niekoľko bazénov – plavecký bazén(44 m), menší plavecký bazén(18 m), oddychový bazén, rekreačný detský bazén, malý detský bazén.
K bazénom sú pripojené aj tobogány(150 m). Návštevníkom kúpaliska ponúkajú rýchle občerstvenie.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.wellnesspatince.sk

Vadaš Štúrovo
Termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove v okrese Nové Zámky je jedno z najznámejších termálnych kúpalísk na Slovensku. Nachádza sa neďaleko maďarských hraníc. Lákadlom pre návštevníkov je veľký bazén Lagúna s umelým vlnobitím. Celková plocha areálu sa rozprestiera na 25 hektároch a zahŕňa v sebe aj časť určenú na oddych, športovanie a ubytovanie. Nachádza sa tu 9 bazénov s vodou od 26°do 36°C. Štúrovo je samo o sebe pomerne živá lokalita, turisticky atraktívna a ideálna pre rodiny s deťmi.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.vadas.sk

Diakovce, Retro Thermal Diakovce
Kúpalisko Diakovce v okrese Šaľa je dlhé desaťročia tradičným miestom rodinnej letnej kúpaliskovej dovolenky. Rozsiahly areál ponúka aj ubytovanie. Kúpalisku sa aj v rámci jeho noviniek počas sezóny 2016 venujeme v tomto článku.
Skúste si pozrieť www.kupaliskodiakovce.sk

Diakovce, kúpalisko Retro Thermal

Margita-Ilona, Kalinčiakovo
V okrese mesta Levice v časti Levice – Kalinčiakovo, sa nachádza rekreačné zariadenie Margita-Ilona, disponujúce plaveckým bazénom, bazénom pre deti a tiež bazénom pre najmenšie deti. Pomocou slnka sa tu ohrieva voda na 25 až 29°C. Akčnejší tu nájdu tobogan s vlastným dojazdom. Všetky bazény sú napĺňané vlastnou termálnou vodou. Areál ponúka služby kempingového zariadenia, dostatok stravovacích možností, aj ihriská pre drobné kolektívne športy, aj loptové hry. K dispozícií je požičovńa športových potrieb, tenisové kurty a väčšie ihriská.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.margita-ilona.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu