ZN.SK
Cosplay Alice Madness Returns

Cosplay alebo kosupure, kostýmová hra na obľúbenú postavu

Cosplay je forma divadla v kostýme, ktorá predstavuje správanie a vzhľad postavičky z animovaných japonských seriálov a komixov animé…

Cosplay je forma divadla v kostýme, ktorá predstavuje správanie a vzhľad postavičky z animovaných japonských seriálov a komixov animé, alebo z počítačových hier. Rôzne variácie postáv z rôznych animovaných sérií a hier si od svojho počiatku vydobyli pozornosť, ktorá ďaleko prekračovala virtuálny svet v hrách, či svet čitateľov a divákov. Obľúbené postavy z obľúbených príbehov a hier často inšpirujú skutočných ľudí z mäsa a kostí, aby sa obliekli do rovnakého kostýmu, zaobstarali si zbrane, presnejšie kópie podobných zbraní a techniky. V našich končinách je azda najznámejším cosplay vzhľad Lary Croft, ktorý bol opakovane súčasťou viacerých herných stretnutí v posledných 15 rokov a to ani mnohí netušili, že pre niečo také je samostatný pojem – cosplay.

Cosplay Alice Madness Returns
zdroj: Deviantart

Stačí pritom úzke tmavozelené tričko, čierne kraťasy, opasok, zbraň a správny výraz tváre s tmavými vlasmi v cope a máte najjednoduchší cosplay. Veľký obdiv si zaslúžia kostými, ktoré predstavujú mimozemské a neľudské bytosti, často s drahými prvkami. Vytvoriť si kostým podľa hernej predlohy je neraz finančne nákladné. Podarené kostými sú často pýchou, s ktorou sa návštevníci herných a komiksových podujatí radi ukážu medzi ľudí. Cosplayer je následne vďačným objektom fotografov a s tým aj musí počítať.

Cosplay computer games
zdroj: 2P
Cosplay computer games
zdroj: Psnprofiles
Cosplay computer games
zdroj: Blog
Cosplay computer games
zdroj: Kotaku
Cosplay computer games
zdroj: imageevent
Cosplay computer games
zdroj: Reeljungle
Cosplay computer games
zdroj: Deviantart

Prečo cosplay?
Pojem Cosplay pozostáva z výrazov Costume + Play. Výraz sa začal objavovať pred 20 rokmi, pričom v Japonsku ho poznajú z osemdesiatych rokov v rámci pojmu kosupure.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu