ZN.SK

Whisperer – temný postapokalyptický fantasy komiks zahájil svoju kampaň na Startovači

Slovenský komiks Whisperer je kombináciou niekoľkých žánrov. V týchto dňoch uchádza o priazeň čitateľov a podporovateľov na serveri Startovac.cz.

Slovenský komiks Whisperer sa v týchto dňoch uchádza o priazeň čitateľov a podporovateľov na serveri Startovac.cz. Whisperer je kombináciou niekoľkých komiksových žánrov – alternatívnej histórie, postapokalypsy a fantasy, obohatenej o mnoho prvkov náboženskej mytológie. Zaujme fanúšikov nie len týchto žánrov, ale aj takých, ktorí majú dosť hladných hrdinov zachraňujúcich svet, hrdina príbehu Whisperera je totiž úplný opak, chladnokrvný vrah a alkoholik. 

Svet ovláda Svätá cirkev

Už samotné zasadenie príbehu je netradične premyslené. Príbeh sa začína krátko po konci tretej svetovej vojny, kde bojovali dve superveľmoci – USA a Rusko. Keď je polovica ľudstva vyhladená jadrovými zbraňami sa uprostred najväčších bojov zjaví anjel s posolstvom mieru. Jeho prítomnosť je dôkazom pre kresťanov, že oni mali pravdu. Kresťanské národy sa spoja, Rusko vyhráva vojnu a najmocnejšou entitou je Svätá cirkev. Svet ovládajú fanatickí kňazi a ako sa ukazuje, ak existuje nebo, existencia pekla je nevyhnutná a démoni majú taktiež v úmysle zotročiť pár miliónov ľudí.

Príspevkom do kampane, ďalšie pokračovanie

Uprostred toho všetkého v meste Nová Moskva hlavný hrdina Christopher Thorn vraždí protivníkov svojho šéfa – bossa ruskej mafie. Jeho minulosť je zahalená pod rúškom tajomstva a jeho ciele nie sú o nič menšie ako porážka cirkvi a vláda nad svetom. Okrem konkurenčných gangov mu stojí v ceste Svätý rád – armáda katolíckej cirkvi, gilda lovcov démonov, pekelní lordi, anjeli a mnoho iných mocných nepriateľov.
Ďalšie pokračovanie príbehu sa čitatelia dozvedia ak prispejú do kampane projektu.

Možnosť zapojiť sa priamo do tvorby

Už teraz je na internetových autora k dispozícii niekoľko kapitol z príbehu zadarmo v anglickom jazyku. Cieľom kampane je získať financie na tlač komiksu, pretože papier je stále lepší materiál na čítanie komiksu ako počítačová obrazovka. Po príspevku na projekt dáva autor taktiež možnosť vybrať si medzi súčasnou anglickou verziou a verziou v češtine, čiže si komiks užijú aj čitatelia nie príliš zbehlí v anglickom jazyku.
Okrem možnosti zakúpiť si komiks a jeho ďalšie kapitoly sú medzi odmenami aj tričko s motívom hlavného hrdinu, jedinečné plagáty komiksu nakreslené talentovanými ilustrátormi a možnosti zapojiť sa priamo do tvorby komiksu ako postavy. Po dosiahnutí určitej výšky finančného príspevku bude vaša tvár naveky zvečnená v komikse v jednej z mnohých ponúkaných rolí.

Whispeper na startovači

Projekt Slovákov a zahraničných ilustrátorov

Na komikse spolupracoval medzinárodný tím – autorom a scenáristom je slovenský rodák Michal Lorek a leterreka je taktiež Slovenka Alica Bermannová. O ilustrácie v komikse sa postarali umelci z celého sveta – Milan Anjelkovic zo Srbska, Brenda Salazar z Mexika a Chandra P. Kelly z Indonézie. Zapojenie rôznych umelcov dodáva komiksu netradičný a jedinečný vizuál spájajúci rôzne grafické štýly.
Kampaň komiksu bude ešte prebiehať niekoľko týždňov. Počas tohto času máte možnosť na komiks prispieť  a získať jednu z mnohých ponúkaných odmien. Po úspešnom zakončení kampane autor sľubuje, že už v lete budete mať vo svojej poštovej schránke nové exkluzívne číslo komiksu Whisperer.

Projekt komiksu sa nachádza na stránkach Startovača.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu