ZN.SK
Kniha knihy knižnica

V Čadci vyhodnotili knižnú cenu Kniha Kysúc za rok 2022

11. mája sa v budove Kysuckej knižnice v Čadci konalo slávnostné vyhodnotenie knižnej ceny Kniha Kysúc. Literárne podujatie, na ktorom sa…

11. mája sa v budove Kysuckej knižnice v Čadci konalo slávnostné vyhodnotenie knižnej ceny Kniha Kysúc. Literárne podujatie, na ktorom sa vyhodnocujú knihy prepojené na Kysuce osobou autora, alebo obsahom samotnej knihy, opäť spojili na jedno miesto literatúru zaujímavú pre región vydanú za posledný rok. Cena sa udeľuje v dvoch kategóriách – v odbornej literatúre a beletrii. Hlasujúcimi sú pritom práve obyvatelia Kysúc prostredníctvom hlasovacích lístkov v regionálnej tlači, ako aj v rámci online hlasovania na stránkach Kysuckej knižnice v Čadci.

Vyhodnotenie prebiehalo za účasti autorov, priateľov kníh, aj za sprievodu kultúrneho programu. Medzi ocenenými knihami v kategórii odbornej literatúry sa umiestnili aj dve knihy, ktorým sme sa s nadšením minulý rok sami venovali na magazíne Zaujímavých noviniek.

Kategória odborná literatúra:

  1. miesto získava publikácia – Čadca. Súčasnosť a história. Zostavili: Mária Ščuryová, Katarína Šulganová a Ľubica Podoláková; grafický návrh spracovala Mária Ščuryová. Vydalo Mesto Čadca.
  2. miesto získava publikácia – Korňa. Dedinka pod Beskydom. Zostavili Mária Ščuryová, Ľubica Podoláková a Marianna Bebčáková; grafický návrh Mária Ščuryová. Vydala obec Korňa.
  3. miesto: získava publikácia – Rozhodovacie procesy na nižších úrovniach krízového riadenia. Autor: Daniel Brezina. Vydala Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika

Rok na dedine, Filmové miesta komplet

4. miesto: s počtom 115 platných hlasov získava publikácia – Filmové miesta. 2. diel, Autor: Tomáš Galierik. Vydalo vydavateľstvo DAJAMA.

Ohrozené rastliny Tatier, knižná novinka

5. miesto: s počtom 96 platných hlasov získava publikácia – Ohrozené rastliny Tatier, Autori: Milan Zajac a Mario Duchoň. Vydalo vydavateľstvo SLOVART, spol. s.r.o.

 

Kategória beletria:

  1. miesto získava kniha – Frontový osud vojaka Františka Cipricha z Čierneho. Autor: Bohuslav Budoš; ilustrácie: Svetlana Podoláková; grafický návrh Mária Ščuryová. Vydalo vydavateľstvo Magma. V Čadci dňa 21.4.2023 Zapísala: Mgr. Helena Pagáčová
  2. miesto získava kniha – Bak hľadaj ma! Autorka: Marta Harajdová; ilustrátorka: Alžbeta Kováčová. Vydalo vydavateľstvo Pars Artem.
  3. miesto získava kniha Prorokov hriech . Autor: Ján Podmanický; obálku navrhol Ondrej 4. Zimka. Vydalo Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov.
  4. Miesto získava kniha – Cestovateľ. Život cestovateľa bez filtrov, ktorý by niekedy zaslúžil cenzúru. Autor: Aleš Tvrdý. Vydalo vydavateľstvo Interez media.
  5. Miesto získava kniha Vianoce s opicou Škoricou. Autor: Peter Stoličný; ilustrátorka: Sabína Liptáková. Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri.

Zdroj informácii:  https://kniznica-cadca.sk/kniha_kysuc.html

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu