ZN.SK
SNP love Card

Že by nový zberateľský ošiaľ na obzore? Pohľadnice Love Card

Love Card je rovnako ako suvenírové euro bankovky vyrobená spoločnosťou Oberthur, ktorá sa zaoberá tlačou cenín a bankoviek. Love Card…

Múzeum SNP má nový zberateľský hit – zberateľské pohľadnice LoveCard! Je to presne 5 rokov, čo Múzeum SNP spustilo doslova ošiaľ so svojou suvenírovou euro bankovkou. Bol na nej zobrazený Pamätník Slovenského národného povstania a v popredí tank LT. vz 38. Predávala sa za 2,- € a jej cena sa po predaji vyšplhala až nad 100,- €. Bola to úplne prvá suvenírová euro bankovka na Slovensku. Pred bránami pamätníka SNP sa nikdy v jeho histórii nevytvoril tak dlhý rad, ako práve v deň spustenia predaja.

Odvtedy si vydalo suvenírové euro bankovky množstvo inštitúcií, miest, obcí a múzeí a tiež niekoľko známych osobností. Stal sa z nich zberateľský hit. Samotné Múzeum SNP si vydalo za 5 rokov už sedem rôznych motívov.

Love Card zberateľská mánia?

Tento krát si Múzeum SNP pripravilo pre svojich návštevníkov a priaznivcov ďalšiu zberateľskú unikátnu novinku. Pri príležitosti osláv 79. výročia Slovenského národného povstania spustí predaj Love Card, ktorá predstavuje moderné prevedenie pohľadnice. Po turistických žetónoch pripomínajúcich mince a koncepte 0 Euro Souvenir pripomínajúcom bankovky, pohľadnice uzatvárajú pomyselnú zberateľskú trilógiu. Čerpajúc hlavnú ideu z oblasti filatelie, ktorá bezpochyby patrí k najrozšírenejším zberateľským záľubám.

LoveCard neon

Koncept týchto pohľadníc v sebe totiž zahŕňa grafické prvky pohľadnice, poštovej známky a obálky leteckej pošty, spracované v originálnom neo-retro dizajne. Na zadnej strane si navyše návštevník môže poznačiť aj dátum návštevy daného miesta a LOVE CARD opečiatkovať. Zadná strana navyše obsahuje veľké srdce a slovo LÁSKA v rôznych jazykoch, čo má symbolizovať vzťah návštevníka k ním navštívenej turistickej lokalite.

„Z rodiny“ suvenírových 0 eurových bankoviek

Love Card je rovnako ako suvenírové euro bankovky vyrobená spoločnosťou Oberthur, ktorá sa zaoberá tlačou cenín a bankoviek. Pohľadnice preto nie sú vytlačené na obyčajnom papieri, ale opäť na ceninovom papieri, ako to býva pri bankovkách. Obsahuje tiež niektoré bezpečnostné prvky, ktoré sa používajú na bankovkách alebo iných ceninách. Patria sem napríklad hmatové značky, UV ochranné prvky, bezpečnostné pozadie, číslovač a sériové číslo, ktoré má každé vydanie vlastné, čo Love Card opäť robí zberateľský veľmi lákavou.

Tvorcom modernej pohľadnice „Love Card“ je Richard Faille. Ten stojí aj za predošlými myšlienkami suvenírových žetónov „mincí“ a suvenírových „bankoviek“, ktoré sú celosvetovo úspešné už niekoľko rokov.

Na prvej slovenskej Love Card je zachytený Pamätník Slovenského národného povstania. Ako podklad slúžila historická fotografia z archívu Múzea SNP.  Oficiálne bol koncept spustený v Európe len 1. júna 2023. Múzeum SNP sa tak stane jednou z vôbec úplne prvých európskych inštitúcií, ktorá sa môže popýšiť vlastným vydaním, nakoľko zatiaľ sa stihlo vydať iba niekoľko oficiálnych motívov vo Francúzsku a Portugalsku. Predaj úplne prvej slovenskej Love Card začne deň pred oslavami SNP, 28.8.2023 od 9:00 v areáli Múzea SNP. Záujemcovia si ju budú môcť zakúpiť v cene 3,- €.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu