ZN.SK
kreslo hugo drevona

Televízne kreslo či ušiak: mení váš výhľad, obývačku aj pohodlie

V našej obývačke pribudlo televízne kreslo, ktoré svojim poťahom zaujalo. Vždy môže byť na kresle prehoz inej farby, ktorý ho po farebnej…

Zľavy na wellness pobyty

Televízny a filmový nadšenec rieši streamovaciu službu, techniku pre obraz a zvuk, no v neposlednom rade aj samotný čas. Čas, kedy sa môže filmu venovať, nie je rušený a ani on nebude rušiť nikoho ďalšieho v spoločnej domácnosti. Riešime výber na Disney+, Netflixe, či parametre TV. Menej už ale pozeráme na to, odkiaľ TV sledujeme. Môže to byť klasický gauč, posteľ, či kreslo. Pred časom sme dokonca zaznamenali, že existuje pojem televízne kreslo. Tak ako má hráč počítačových hier svoju hráčsku stoličku, aj nadšenec sledovania filmov môže mať svoje kreslo. Je ním v podstate akékoľvek, ktoré mu vie poskytnúť pohodlie po celom dni v práci.

kreslo hugo drevona

Nazvať tak môžeme aj klasický ušiak, kreslo pre jedného človeka, ktoré má poskytnúť pohodlie, opierku hlavy, no najmä… pohodlie. To tu už bolo? Nevadí. Mať televízne kreslo znamená mať vlastný trón. Síce sa ocitáme na vzdialenej Pandore, na misii tajných agentov, alebo uprostred divokej Ameriky, no zážitok z toho celého môže aj telo. Zničené chrbtice, problémy s platničkami, krkom a celková únava, ktorá nás pri zaspávaní poohýba niekoľkými smermi… hovorí vám to niečo?

Televízne kreslo či ušiak nie je len interiérový doplnok

Zistili sme, že televízne kreslo – klasický ušiak nie je len výdobytok modernej doby a štýlovej obývačky. Je to praktický vylepšovák obývačky. Ak ste si dopriali audio-video techniku a zariadili na sledovanie čas a nepotrebujete pritom objímať svoju polovičku (neholduje rovnakým žánrom), kreslo pre jedného môže byť fajn.

Čuduj sa svete – kreslo má zdravotné benefity

V našej obývačke pribudlo televízne kreslo, ktoré svojim poťahom zaujalo. Vždy môže byť na kresle prehoz inej farby, ktorý ho po farebnej stránke celkom zmení a doladí. No jeho konštrukcia a dizajn zostáva zachovaný. Pohodlné zostane aj ukryté pod prehozom. Rovnako vysoké, široké a mäkké. Televízne kreslo, alebo ak chcete kreslo typu ušiak, je naplnením možno ešte nevyslovených prosieb vašej chrbtice, ak trpí ťažkosťami.

Kreslo pre jedného totiž poskytuje oporu obom rukám už na úrovni lakťov. Lakte nepadajú nižšie ako pri klasickej sedačke, nemusí tak skĺznuť ani celé telo do neprirodzených polôh. Pri bolestiach chrbta je ťah lakťov dôvodom, pre ktorý si operadlá vytvárame z vankúšov, alebo meníme polohy. Na bežnej pohovke nemáme vždy potrebnú výšku pre trpiacu chrbticu. Niektorí dizajnéri sú dokonca sadisti, ktorí neposkytujú oporu krku a hlave pre príliš nízku výšku pohovky. Ušiak tento stav mení. Sme mnohí aj takí, ktorí považujú za idylickú chvíľku vyloženie nôh na taburetku. Nejedno kreslo má v rovnakom dizajne aj prídavnú taburetku ako súčasť, alebo voliteľnú súčasť.

Výber ušiaka si vyžaduje a spája sa s otázkami:

  • Máte pre neho miesto? Alebo nejaké miesto budete obetovať na úkor stolíka, jeho veľkostnej náhrady, či iného rozmiestnenia obývačky?
  • Ideálny priestor je roh s dobrou viditeľnosťou na televízor. Ušiak v domácnosti knihomoľa bez televízora vôbec nie je zlý nápad. Je tomu tak aj u nás, stačí len otočiť ušiak do iného smeru. V rohu vynikne jeho konštrukcia a pre vertikálny dizajn opticky takýto priestor vypĺňa. Kreslo je vyššie a tak sa umiestňuje tam, kde nezacláňa, alebo necloní.
  • Kreslo neumiestňujeme medzi priestup denného svetla na frekventovanú časť obývačky a nemalo by byť ani prekážkou medzi stojacou lampou a bežným priestorom na sedenie, ak je lampa kľúčová pre osvetlenie miestnosti večer a v noci.
  • Rušivo pôsobí kreslo vtedy, ak farebne neladí. Ušiak nemusí dizajnovo a farbou sedieť s inými kusmi nábytku na sedenie. Je to pomerne bežné. Doladiť jeho však jednoduché pomocou vankúšov, alebo zakúpenie vankúšov s farbou ušiaka a ich umiestnením na klasickú sedačku sa vytvorí efekt a nastáva vzájomné zladenie.

Ušiak je schopný do značnej miery zmeniť pohľad na domáce pohodlie a sledovanie TV. Televízne kreslo Hugo Triangle, ktoré sme použili ako ústredný námet a inšpirácia článku, bolo u nás vysnívané nejaký čas. Rozhodnúť nás prinútila uvádzacia cena tejto novinky, jej neobyčajný originálny farebný dizajn. Od nasadenia do obývačky je kreslo najobľúbenejším miestom a motiváciou sledovať pre všetkých členov domácnosti a kreslo sa stalo stredobodom pozornosti aj pre prichádzajúce návštevy. Záujem sedieť v ňom je výrazný na priek tomu, že aj ostatné sedenie je pohodlné.

Niekoľko postrehov o kresle Hugo

V ponuke obchodu Drevona.sk je možné vybrať si k nemu z niekoľkých farebných odtieňov nožičiek. Nimi sa tak dá ľahko priblížiť napríklad k inému zariadeniu v obývačke a teda ho zladiť. Hugo Triangle má dizajn podobný aj na iné kreslá s názvom Hugo v ponuke Drevony. Lenže neobyčajná farebnosť, vzor jeho poťahu „Triangle“, nepochybne pritiahne zrak a prinúti premýšľať. Ak je jedna farba fádna, Hugo Triangle tento pohľad výrazne mení. Dokonca ide o kombináciu farieb, ktorá nám vzdialene pripomína maskovanie testovacích vozov.

Hugo kreslo drevona., nožičky na výber

foto: nové kreslo je dodávané bez nožičiek. Tie sú dodávané spolu s kreslom, no naskrutkujete si ich hravo sami.

Pýši sa kvalitnými materiálmi a nejde pritom len o marketingový text. Už na pocit v ruke je poťah niečím viac. Je poťahom, ktorý je na kresle použitý pre odolnosť, aj pre neobyčajný vzhľad. Jeho vzor je na dotyk rôznorodý a farby nie sú natlačené, ale fyzicky pôsobia ako výšivka. Kreslo je samo o sebe veľmi pevné. Po sadnutí a postavení sa správa presne tak, ako chcete, aby sa správalo kreslo, ktoré nechcete čoskoro vymeniť alebo prestať používať. Mäkké na tých správnych miestach a pevné, o niečo tuhšie presne tam, kde je to dôležité.

Taburetka s rovnakým označením „Hugo Triangle“ má rovnaký dizajn. A opäť sa pri nej stretávame s možnosťou výberu nožičiek. Taburetka nebola súčasťou nášho nákupu, príde na rad neskôr. No už z obrázkov predajcu je zrejmé, že si dali pri výrobe poťahu a jeho šití záležať. Rovnako ako pri kresle. Taburetka by tak mohla zvládnuť viac námahy. Inšpiratívne pôsobí, že jej výška je zladená s výškou samotného kresla. Nebude to potom len tým dizajnom, ktorý bude našepkávať, že tí dvaja patria k sebe. Zaujímavou môže byť kombinácia kresla Hugo Triangle s taburetkou inej farebnej variácie série Hugo. Napríklad taburetka s farbou podľa vankúša, alebo farbou podľa bežnej sedačky.

Z technického hľadiska

  • Hugo Triangle pochádza od slovenského výrobcu nábytku DREVONA
  • Rozmery: šírka a hĺbka má na rovnako 87 cm, výška je 107 cm
  • Šírka sedu je: 44 až 50 cm. Zmestíme sa s peknou rezervou.
  • Výška nožičiek: 13,5 cm
  • Nosnosť kresla: 115 kg
  • Hmotnosť kresla: 30 kg
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu