Ako potešiť malých aj veľkých a darčeková inšpirácia

Ako potešiť malých aj veľkých a darčeková inšpirácia

Určite to poznáte aj vy. Niekto z vašich blízkych má narodeniny, meniny, výročie alebo iný sviatok. A vy ste sa zas ocitli v tej nepríjemnej situácii, kedy musíte vymýšľať vhodný darček. No a pokiaľ nepatríte k tým najkreatívnejším, alebo sa ku vám od niekoho nedostal tip na správny darček pre konkrétnu osobu, potom to môže byť trochu aj problém, že? To nekonečné lámanie si hlavy nad tým, čo by mohlo byť to pravé orechové, čo by toho človeka potešilo. Môže sa hodiť zopár tipov na to, čo také môžete kúpiť deťom či dospelákom.

narodeniny

Pár tipov na detské darčeky

Toto samozrejme závisí od toho, koľko má dieťa rokov, ale pokiaľ by sme tu vypisovali darčeky vhodné pre jednotlivé vekové kategórie, zrejme by tento článok nemal konca. Takže si tu môžete prečítať pár všeobecných nápadov, ktoré možno pri vašom výbere pomôžu.

Hračky

Či už to budú hračky pre chlapcov alebo hračky pre dievčatá, deti milujú hračky. Pre chlapcov to môžu byť samozrejme rôzne stavebnice, autíčka na ovládanie, plyšáky, dinosaury, modely lietadiel, lodí, áut…, počítačové hry, konzolu, bicykel a podobne.

Pre dievčatá môžete zvoliť okrem bábik a plyšákov napríklad knižky, kuchynky, princeznovské sety, kufríky s maľovátkami, bicykel, pokladničky a podobne.

Oblečenie

Oblečenie pre deti je veľmi dobrým darčekom, ktorému sa potešia nielen deťúrence, ale aj ich rodičia. Je to vhodný darček aj v prípade, ak deti neustále ešte rastú a potrebujú stále nové a nové kúsky, pretože z tých svojich starších už vyrástli. No a v tomto prípade je najlepšie nakúpiť im second-hand oblečenie, ktoré je cenovo výhodné a nie je tuctové, pretože v ňom nájdete aj skvelé kúsky, ktoré sú vintage.

Tábor

Pamätáte si to aj vy, však? Keď ste ako malé deti milovali chodiť na tábory, kde ste chceli zažívať nové dobrodružstvá a hľadať si nových kamarátov. No a ešte k tomu týždeň bez rodičov? Tak toto bol sen každého dieťaťa. A aj keď sa doba zmenila, detský chtíč ísť na letný tábor stále zostala. A pokiaľ neviete čo kúpiť dieťaťu, aj tento typ darčeka môže byť tým správnym.

Darujte im zážitky

Deti sa radi bláznia. No a aj keď chce väčšina detí nejaké vecné dary, ako bicykle, telefóny, hračky a podobne, majú radi aj to klasické šantenie sa niekde vonku. Zážitky sú skvelým darčekom, vďaka ktorým si užijete čas s dieťaťom a vyčarujete mu ten nádherný úsmev na tvári. Darujte mu lístky na nejaký koncert pre deti, predstavenie alebo lístky do zábavného parku.

Nezuabudnite však pre deti prichystať aj skvelú oslavu, ktorá im dá pocit dôležitosti. Nesmie na nej samozrejme chýbať krásna torta s detským motívom, obložené chlebíčky, a hravá výzdoba.

Niekoľko tipov na darčeky pre dospelých

No a čo s dospelákmi? Tuto môže byť výber darčekov podstatne náročnejší, pretože čo chcú, to si kúpia. A keď sa ich aj opýtať otázku, čo by chceli na sviatok, s veľmi veľkou pravdepodobnosťou dostanete odpoveď “nič”. Výborné. S tým ste aj rátali, takže ste opäť zostali asi sklamaní a napospas vašich nápadov.

Elektrospotrebič

Elektrospotrebiče sú vo všeobecnosti celkom dobrým nápadom na darček, či už je to práčka, robotický vysávač, minibar, alebo nejaký prvok inteligentnej domácnosti, určite sa vždy nájde niečo, čo niekto ešte nemá a urobilo by mu to veľkú radosť.

Workshop alebo kurz

Veľmi obľúbenými možnosťami na darček sa stali aj rôzne workshopy a kurzy. Každý z nás má v sebe niečo, čo by chcel vyskúšať alebo sa naučiť. Na výber máte preto z neskutočne veľa možností, od kurzov maľovania, výroby z keramiky, varenia, jogy, tanca, a tak by sme mohli pokračovať do nekonečna. Takýto zážitkový darček nie je nikdy na škodu.

Pobyt

Dospelí ľudia, ktorí chodia do práce potrebujú čas na oddych a čas pre seba. Určite by ani jedného dospelého človeka nenahnevalo dostať ako darček napríklad taký wellness pobyt, na ktorom by prišiel na iné myšlienky a odreagoval sa na rôznych masážach a vo vode. Obľúbenými sú tiež aj rôzne pobyty v horách, napríklad také ubytovanie v Jasnej, kde si človek oddýchne v horách, zájde na túru a poprípade si večer užije nejakú tú jacuzzi.

Darčekový poukaz

A pokiaľ už vážne neviete čo niekomu darovať, môžete mu kúpiť nejaký darčekový poukaz. V každom jednom obchode nájdete darčekovú kartu, ktorú môžete nabiť nejakou sumou. Či už ide o obchod s oblečením, obchod s potravinami, alebo zakúpite voľné vstupenky na ľubovoľné predstavenie v kine či divadle, všetko je možné. A pokiaľ viete čo má človek skutočne rád, určite sa poteší takémuto darčeku, ktorý ho odbremení od míňania svojich vlastných financií.

Nezabudnite, že najdôležitejšie je vaše gesto a snaha urobiť deň svojho obľúbeného ešte špeciálnejším. Oslávte narodeniny s láskou a radosťou, a váš darček bude určite ocenený. Ale pamätajte na to, že najlepší darček, ktorý môžete niekomu darovať, je váš čas.

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.