ZN.SK
Sushi a fotografia

Sushi reštaurácia prišla o tri Michelinské hviezdy pre nedostupnosť

Najslávnejšia sushi reštaurácia na svete, Sukiyabashi Jiro, má však problém, aký azda dosiaľ nikto v histórií tohto ocenenia.

Získať Mischelinskú hviezdu znamená pre akúkoľvek reštauráciu vo svete mimoriadnu udalosť. Jej získanie, alebo odobratie dokáže zatriasť históriou, úspechom, ale občas aj existenciou samotnej reštaurácie. Najslávnejšia sushi reštaurácia na svete, Sukiyabashi Jiro, má však problém, aký azda dosiaľ nikto v histórií tohto ocenenia. A pritom jej zrejme pomôže ešte k väčšej popularite vo svete.

Sushi a fotografia

ilustračná snímka: legendárny kuchár Jiro Ono, zdroj: sushi-jiro.jp

3 hviezdy a všetky sú preč

Slávna reštaurácia pripravuje podľa mnohých hodnotení unikátne sushi, za ktoré si radi priplatia významné návštevy, zahraničné osobnosti, ale aj majetní hostia podnikov, ktoré majú špeciálnu zmluvu o spolupráci. Podnik sa tak stal celkom neprístupný verejnosti. Čakať na voľný termín by znamenalo počítať, že o niekoľko rokov ešte vôbec budete mať na sushi chuť. Podľa zahraničných zdrojov problém s nedostupnosťou vytvárali aj známi a priatelia personálu, ktorí využívali možnosť aby sa mohli opakovane vracať a vychutnávať si to, na čo už bežní návštevníci nemajú nárok.

Sushi od Jira Onu len na jedinom mieste

Slávna reštaurácia, v ktorej pripravuje sushi mimoriadne uznávaný japonský kuchár Jiro Ono, teraz prišla o všetky tri hviezdičky naraz. Dôvody neboli zníženie kvality, alebo odbočenie od pôvodnej ponuky. Sprievodca reštauráciami, ktoré sú ohodnotené hviezdičkami, toto rozhodnutie aj odôvodnil. Reštauráciu neuvádza v zozname reštaurácií s hodnotením troch hviezdičiek, respektíve ani v kategórií 2 a 1 hviezdičkových. Preto, že sa reštaurácia stala neprístupnosťou verejnosti a tým sa nestretáva s hodnotami rebríčka a logikou sprievodcu hodnotených reštaurácií.

Kvalita podniku zostáva, takže sa prakticky pre ňu nič nemení. Systém rezervácií podnik ruší, no veľký záujem a neprístupnosť bude zrejme trvať aj naďalej. Milovníci sushi nemusia smútiť, pretože kde inde by našli na každom rohu lacnejšiu a menej slávnu náhradu, ak nie v Japonsku. Typom zariadenia s luxusným nádychom je v Japonsku podobných niekoľko stoviek ďalších, len v samotnom Tokiu. Sushi je populárne aj v našich končinách, ba dokonca je u nás známy aj koncept luxusných reštaurácií s jeho ponukou.

Oficiálne stránky podniku: https://www.sushi-jiro.jp/dining-at-jiro/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu