ZN.SK
Hongkong skyline

Smog v Hongkongu a lepšie foto turistov cez billboard

Smog v Hong Kongu turistom nie vždy dovolí spraviť pekné fotografie. Máte smolu a fotky vyzerajú na figu? Možno pomôže tento „fake“ billboard pri pobreží…

Hongkong má, podobne ako mnoho ďalších veľkomiest Číny, problém so smogom. Priveľká miera znečistenia ovzdušia v meste s takou rozlohou, aká sa podarila dosiahnuť Hongkongu (za 60 rokov narástol z malého mesta na veľkomesto) má dokonca za následok, že z krásnych fotografii turistov nezostáva nič. Zadymené mesto, ktoré vďaka smogu nevidieť, si nemôžu odfotografovať turisti a sklamanie nachádzajú aj milovníci selfie, najmä ak za nimi nič nevidieť. Vyriešili to teda v skutku originálne.

Fotenie bez smogu v Hongkongu skyline

Plachta z Hongkongu nahrádza originál

V Hongkongu a miestach s dobrým výhľadom inštalovali čisté billboardové plachty. Tvoria pohľad na presne to, čo by inak bolo vidieť za pekného počasia a menšej miere zamorenia smogom. Jednoduché a u turistov dokonca obľúbené a využívané. Na jednej strane sa síce odfotíte s mestom, na strane druhej to i tak mnohí spravia pre tú „srandu“ že sa fotografujú s peknou plachtou a nechávajú v zábere aj realitu.

S podobnými riešeniami sa niekedy stretávame vo svete tam, kde sa drží veľká hmla, alebo vo výškových budovách s rozhľadňou často nachádzame veľký plagát s pohľadom vo za jasného krásneho počasia. To aj preto, že niektoré rozhľadne nemusia byť v zlom počasí prístupné a otvorené na najvyšších miestach. Prípad z Honkongu je skôr úsmevný, keďže sa tak priamo priznáva problém, ktorý v meste majú. Zvyšujúca sa elektromobilita, alebo miera hromadnej dopravy zatiaľ nijako viditeľne nenapomáhajú k znižovaniu smogu.

zdroj: Alex Hofford/CFP news.163.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu