ZN.SK
SHMU výstrava

SHMU.sk vydáva červené výstrahy, peklo ešte len začne

Slovenský hydrometeorologický ústav na svojich stránkach SHMU.SK vydáva výstrahy, varovania pred povodňami, búrkami, ale aj pred veľkými horúčavami.

Slovenský hydrometeorologický ústav na svojich stránkach SHMU.SK vydáva výstrahy, varovania pred povodňami, búrkami, ale aj pred veľkými horúčavami. Je leto, preto počítajme s teplom. No také teplo, aké s ak nám chystá na najbližšie dni, po prvý krát prinútilo pracovníkov ústavu načerveniť kompletne celú rozlohu Slovenska. Malá plocha Slovenska doteraz nemala rovnaké varovanie. Stáva sa tak prvý krát, čo je celá mapa v červenej farbe, ktorá znamená 3. stupeň výstrahy.

SHMU výstrava

V stredu 12. augusta a štvrtok 13. augusta majú Slovensko celoplošne zasiahnuť vysoké teploty, horúčavy a suchá. Bezoblačná obloha a bezvetrie v horúcom vzduchu robia problémy najmä deťom, starým ľuďom a zvieratám.

Viac na shmu.sk
Trápia vás horúčavy, prečítajte si zábavný článok o tom, ako ich prežiť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu