ZN.SK
Boris Pršo koronavírus

Rozhovor: Ako prežíva koronakrízu redaktor Boris Pršo?

Borisa Prša, dramaturga a redaktora TV Markíza poznáme aj vďaka jeho rozhovorom so známymi celosvetovými hviezdami. Všetky pracovné záležitosti však musel na nejaký čas prerušiť…

Borisa Prša, dramaturga a redaktora TV Markíza poznáme aj vďaka jeho rozhovorom so známymi celosvetovými hviezdami. Všetky pracovné záležitosti však musel na nejaký čas  prerušiť pre mozgovú príhodu, ktorá sa mu stala v roku 2017. Našťastie, v nemocnici po nej bol podľa jeho slov iba približne mesiac. Dlhšie sa zotavoval doma.

Boris Pršo koronavírus

foto: archív Borisa Prša

Napriek všetkým nepríjemným udalostiam, ktoré nám rok 2020 prináša, pre Borisa to nemusí byť taký zlý rok, ako pre iných. Postupne sa totiž začína vracať do televízie a aj v čase koronakrízy pomáha kolegom v redakcii s pracovnými povinnosťami. O tom, v akom režime teraz Boris funguje, sa dočítate v rozhovore nižšie.

– Nejaký čas si kvôli úrazu spred dvoch rokov trávil doma. Čo tvoj zdravotný stav? Cítiš sa už lepšie?

Úraz je také slabé slovo. Mňa regulérne porazilo. A zdravotný stav – nuž, jeden deň je to lepšie a druhý deň horšie. A to teraz nehovorím len ako frázu, ale mne sa vážne strieda dobrý a zlý deň. Ale musím povedať, že už aj tie horšie dni sú prijateľnejšie, ako boli…

– Začínaš sa vracať do práce, chýbalo ti to?

Úprimne, na začiatku vôbec. Keď som bol v Kováčovej, tak som vôbec nepociťoval potrebu sa vrátiť do prace. Dokonca so mnou kamarátka robila rozhovor do Slovenky a pýtala sa ma na návrat. Povedal som jej, že nad tým vôbec neuvažujem. Ale postupom času mi to začalo chýbať a bol som stále viac a viac rozhodnutý, že sa chcem vrátiť. Veď ja vlastne nič iné neviem robiť. (Smiech)

– Nestratil si chuť pracovať v médiách?

Asi som ti už v predchádzajúcej otázke z časti odpovedal, ale nestratil. Mňa ta práca jednoducho stále baví…

– Pre koronavírus sa mnoho ľudí muselo presunúť na home-office. Ty nie si výnimkou; pracuje sa ti dobre aj z domu?

Úprimne? Mám teraz viac roboty, ako keď som bol v práci.(smiech)  Ale asi to záleží najmä na tomto mojom povolaní, lebo robiť šoubiz v čase pandémie má pre respondentov mnohé výhody. Najmä, všetko si natočia sami a pošlú mi len to, čo chcú. A to im, úprimne, naozaj vyhovuje.

– A ako vyzerá tvoj bežný deň teraz?

Ja vstávam na dvakrát, lebo o šiestej si dávam prvú tabletku a idem ešte do postele. Väčšinou sa mi aj tak nechce spať, no potom väčšinou zaspím. Ale ak si odmyslíme raňajky a takmer každodenné cvičenie, tak potom vybavujem veci do práce. Oslovujem známych ľudí; teraz, v čase korony, sa točí všetko okolo toho. Takže väčšinou mi sami nahrajú, čo robia doma, a ja to potom posúvam ďalej do TV Markíza.

– Teraz pomaly začínaš znova v Reflexe; chystáš sa aj na ďalšie relácie?

Asi nikto nevie, čo bude. Zatiaľ som šťastný s Reflexom a nemienim to meniť. Reflex ma neuveriteľne nabíja a sme v ňom skvelá partia na čele s našou šéfkou Zuzkou Štelbaskou. Čo viac si priať.

Boris Pršo koronavírus

foto: archív Borisa Prša, instagram

– Na záver si trošku zalovme v pamäti. Máš niekoľko „značiek“ na tele, ktoré ti nakreslili celebrity počas rozhovoru, a ty si si ich dal následne vytetovať. Koľko ich je a od koho sú?

Prvá bola od Willa Smitha, potom Margot Robbie a Gal Gadot.

– Máš aj nejaké obľúbené?

Svojim spôsobom asi každé, že do toho išli a chceli. Ale jedinú spätnú väzbu mám len od Willa. Takže asi jeho. Najmä, bol prvý…

– Chceš niečo odkázať našim čitateľom?

Asi len, nech sú všetci zdraví. To je to najdôležitejšie. Nič iné nám netreba.

Pýtal sa Jozef Buhaj

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu