ZN.SK
koronavírus COVID19

Koronavírus COVID-19 a aktuálne počty nakazených, obetí a vyliečených

Niekoľko informačných zdrojov, na ktorých nájdete vždy aktuálne presné čísla nakazených, otestovaných, obetí, prípadne vyliečených v rámci Slovenska, ako aj celého sveta.

Vedieť viac o tom, ako sme na tom v rámci šírenia koronavírusu COVID-19 oproti zvyšku sveta, je poznať, či sme na tom lepšie, alebo horšie. Opakovane siahneme po rôznych zdrojoch a pri porovnaní niekoľkých portálov a miest, ktoré uvádzajú aktuálne čísla obetí, vyliečených a priraďujú ich ku konkrétnym krajinám. Nezaškodí vedieť, kde získať všetky presné informácie.

koronavírus COVID19

Slovenská oficiálna stránka pre koordináciu a informácie

Na vládnej stránke je aktuálny číselný údaj o počte testovaných. V čase prípravy článku je to 3489 testovaných, 3304 negatívne, 185 pozitívne. Stránka je vybavená viacerými informáciami, článkami, kontaktnými údajmi, ale aj automatickým chatbotom. Ide o automatizovaný odpoveďový systém v dolnom rohu, v ktorom sa môžete preklikávať, alebo slovne písať.

Viac na: https://www.korona.gov.sk/

Zahraničné stránky porovnávajúce celý COVID-19 svet

Pri záujme získať viac podrobností a vidieť Slovensko oproti iným, prípadne vás zaujíma aktuálna situácia v krajine, kde máte rodinu, priateľov, či z nej práve ste, je niekoľko kvalitných zdrojov.

Svetová zdravotnícka organizácia

Vydáva každý deň správy, ktoré je možné nájsť na odkaze nižšie. Obsahujú absolútne podrobné informácie o nahlásených obetiach, mapy, čísla, grafy, odporúčania, no pribúdajúce prípady tiež odlišujú. Importované nákazy od tých, ktoré pochádzajú pri nakazení medzi sebou. Ide o dôležitý a odporúčaný zdroj, hoci veľmi rozsiahly aj odborný zároveň.

Viac na: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/

BNOnews

Je jednou z mála spravodajských stránok, ktorá uvádza aktualizovaný zoznam krajín a aktuálne čísla nakazených vírusom COVID-19. Je pravdou, že ho aktualizujú menej pravidelne, a to majú zdroje k jednotlivým údajom, či poslednej aktualizácii vždy uvedený na konci riadku danej krajiny.

Viac na: https://bnonews.com/index.php/2020/03/the-latest-coronavirus-cases/

nCOV2019.live

Je jedna zo stránok informačne a obsahovo naozaj zaujímavá. Tento konkrétny portál nepatrí pod žiadnu organizáciu, vládu, či veľký mediálny dom. Vytvoril ho Avi Schiffmann, mladík z Washingtonu, ktorý denne aktualizuje informácie a sprístupňuje ich bezplatne celému svetu. Informácie sú písané zrozumiteľne, ako QUICK NEWS ale aj ako podrobné riadky. Na Slovensku uvádza jednu obeť, čo je zrejme zle pochopená informácia o chorej žene, ktorá nezomrela na koronavírus, ale primárne na iné ochorenia. V každom prípade je tento zdroj zaujímavý rozsahom, podrobným zoraďovaním a živou aktualizáciou. Autor si naložil poriadne bremeno.

Viac na:  https://ncov2019.live

Aj vďaka týmto stránkam je o polnoci medzi nedeľou 22. marcom a 23. marcom viditeľných viacero zaujímavostí. Slovensko sa v porovnaní s mnohými inými krajinami drží v nižších číslach. Lepšie je na tom napríklad Maďarsko, Ukrajina, Cyprus a množstvo drobných štátov, či štátov izolovaných pre nízku ekonomiku a cestovanie obyvateľov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu