ZN.SK
Posilňovanie a svaly

Pozor na podvodné reklamy a prípravky na rast svalovej hmoty

Aktuálne je najvýraznejšou podvodnou reklamnou kampaňou tá na zázračné prípravky na rast svalovej hmoty bez pohybu a za pár hodín. Neverte!

Slovenský internet neustále zaplavujú podvodné reklamy na podvodné prípravky smerujúce na podvodné stránky. Najvýraznejšie tento týždeň propagujú ochorenie krivej kosti na nohe pri palci, ktoré i môžete napraviť s predraženou pomôckou za 39 EUR napriek tomu, že v skutočnosti stojí necelé 2 EURÁ. Na vrchole rebríčka podvodných reklám však sú momentálne bannery sľubujúce nárast hmoty za jediný deň počas spánku, nárast svalov za jediný týždeň bez cvičenia a iné šialené absurdnosti, ktoré sú písané s dôveryhodnými sloganmi a obrázkami, že pomaly uvažujete nad tým, že tentoraz to už musí byť pravda. Najmä keď tieto kampane propaguje cez Google reklamy toľko známych portálov a cez priamo nasadené reklamné pozície Centrum.sk a Atlas.sk. Za všetkom má stáť prípravok, ktorý je uvádzaný aj ako Man Solution Plus.

Posilňovanie a svaly

Rast svalovej hmoty a zázračne rýchlo
Ste mladý muž, ktorý chce niečo so sebou robiť a chceli by ste svaly bez námahy. Takýto profil sa dnes hodí na takmer pätinu celej populácie Slovenska, takže pochopiteľne obrázky svalnáčov zapôsobia a ľudia tomu veria. Na internete je viacero ľudí, ktorí reálne nakúpili a podivný prášok Man Solution Plus naozaj užívajú. Jednak tento prípravok neobsahuje povinné náležitosti uložené zákonom, neprešiel žiadnym testom a naše úrady o ňom nič nevedia. Za žiadnych okolností nemožno dôverovať takémuto druhu kampaní. Dôvodov je hneď niekoľko.

falošné reklamy, veľká kompilácia, richardKonkrétne reklamy sú aj na tejto grafike zloženej z aktuálnych problematických zavádzajúcich reklám.

Ide o podvod

Ostražitosť je na mieste, keďže nejeden Slovák už naletel a ťažko nájdete medzi nimi spokojného zákazníka. Svedčia o tom reálne skúseností ľudí na webe. Nemožno sa tomu ani čudovať. Bannery totiž používajú grafiku, ktorú neznámy podvodník potiahol na rôznych stránkach ľuďom, ktorí neschudli a nenabrali svalovú hmotu pomocou propagovaného prípravkou, ale poctivou drinou vo fitness centre. Pri hľadaní pôvodných zdrojov, odkiaľ fotografie zneužili, je vždy zdroj stránka nekomerčná a nikdy nepodporuje prípravok. Žiaden prípravok. Len drinu, zmenu stravovania a reálne posilňovanie. Najšialenejšie na reklamných banneroch tejto podivnej siete sú drísty, ktorými sú ovenčené. Naberať svalovú hmotu len vďaka prípravku bez cvičenia a za niekoľko hodín, či dní je absurdnosť hrubého rangu. Nereálna hlúposť, na ktorú lákajú ľudí najmä preto, že mnohí nemajú ani poňatia o fungovaní stavby a rastu svalov, či vôbec schopností ľudského tela a svalov. Mimo falošné bannery a drísty sú tu ďalšie prvky, pre ktoré je nemožné považovať stránky a vôbec celú kampaň za vierohodnú.

  1. Stránky majú zarážajúci obsah: facebook je falošný, ide len o obrázok s číslami. Komentáre pod článkom sú nafingované, mení sa dátum podľa toho, ktorý deň stránky otvoríte. Všetky komentáre sú rovnaké komentáre, ako pri iných prípravkoch na chudnutie propagované rovnakou podvodnou sieťou. Fotografie ľudí, ak sa vám zobrazia, sú rovnaké, aké sa tradične objavujú na viacerých podobných stránkach.
  2. Stránky majú klamlivý obsah: nebezpečný obsah v podobe šialených vyjadrení o nových vedeckých objavoch popierajú to, čo bolo na banneroch. Textový obsah je iný, spomína však často odborníkov a trénerov, ktorí neexistujú. Stránky sa podobajú na magazín, snažia sa o tento dojem, no nejde o žiaden magazín. Falošné stránky nemajú ďalšie články. Ide o plochí fingované stránky, ktorých vedľajší obsah nie je reálny.
  3. Stránky majú kradnutý obsah: fotografie na stránkach sú potiahnuté z iných stránok a blogov. Žiadna z fotografii nie je nikdy reálna. Odhalené mužské telá a vypracované svaly sú v každom jednom prípade skopírované na blogoch a rôznych stránkach. Mená uvedené pri údajných spokojných zákazníkoch sú vymyslené. Rumunské a české stránky obsahujú identický obsah, len iné mená a mestá, odkiaľ majú pochádzať konkrétni ľudia.
  4. Stránky majú nebezpečný obsah: klamlivé a podvodné informácie, ktoré sa vás snažia nalákať na zakúpenie platenej služby, či tovaru, konajú protizákonne. Akonáhle však ide o konzumovateľný prípravok, myseľ by mala zbystriť o to viac, najmä ak prípravku chýbajú povinné testy a reálna certifikácia, či označenie pôvodu potraviny a kompletné zloženie. Nepodarilo sa nám potvrdiť, že tento prípravok naozaj všetko toto obsahuje. Za nebezpečný obsah považujeme všetok obsah, ktorý pomocou klamstva a kradnutých obrázkov prezentovaných na podvodných stránkach lákajú ľudí do pasce.

Ak sa pýtate, prečo s týmto žiaden zákon nepohne a žiaden úrad rovnako tak, je nutné povedať, že všetko je o ľuďoch. Sme jediní, ktorí vidia súvislosti a upozorňuje na ne v spolupráci s portálom HOAX.SK. Žiaden jednotlivec sa neobracia ako poškodený na políciu a ani na úrady, obchodnú inšpekciu a ďalšie úrady. Svoje by pritom mohla povedať aj rada pre reklamu, keďže počiatok problému tkvie v prezentácií tohto podvodu konkrétnymi portálmi a vôbec portálmi na Slovensku. Kým sieť Google reklamy sa pri premenlivosti adries vyfiltrovať nedá, je tu aj samostatná sieť cez konkrétny script nainštalovaný do meniča bannerov portálov a tento script sa dá jasne identifikovať a odstrániť. Problémom však je, že agentúra nakupujúca priestor na slovenských portáloch, platí poriadne peniaze nie len za kliky, ale aj za zobrazenia týchto bannerov. Prečo reklamy nemiznú? Dôvodom môžu byť práve peniaze.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu