ZN.SK
Wooky čítačka kníh

Ako si spraviť bezplatne zo smartphone čítačku kníh?

Nechcete kupovať samostatnú čítačku, ale chceli by ste mať čítačku kníh vo svojom mobile? Dá sa to pomerne rýchlo s bezplatnou aplikáciou Wooky.

(Článok je v závere aktualizovaný) Populárne čítačky elektronických kníh sú zariadenia podobné tabletom, ktoré sa často pýšia úsporou energie a perfektným povrchom pre „obracanie strán“. Ak túžite čítať elektronické knižky a už máte svoj smartphone, nepotrebujete nevyhnutne kupovať ďalšie zariadenie. Stačí si stiahnuť aplikáciu Wooky a zo svojho mobilného telefónu máte za pár sekúnd plnohodnotnú čítačku.

Wooky čítačka kníh

Wooky je zadarmo a neobmedzené

Wooky je platforma, podobne ako Kindle, či PocketBook, na ktorej si po registrácii svojho účtu, môžete kupovať knihy, prípadne odoslať iné PDF a DOC / DOCX dokumenty priamo do čítačky. Stiahnutie, inštalácia a používanie Wooky je bezplatné. V samotnej aplikácií si môže používateľ po prihlásení spravovať dokumenty, zoradiť ich, upraviť zobrazenie a upravovať aj zväčšenie alebo zmenšenie písma. Podľa toho, čo je pre vás pohodlnejšie.

Jednoduchá aplikácia
Vlastné dokumenty si môžete posielať jednoducho pomocou špeciálnej emailovej adresy, na ktorú stačí svoje dokumenty v holej emailovej správe z akéhokoľvek iného emailu odoslať. Tento email nájdete na svojom účte Wooky na bežnej webovej stránke. Každé dokument počas čítania zobrazuje percentá prečítanej časti. Ukazovateľ miery prečítania sa nachádza aj v náhľade dokumentov. Naposledy čítané sa zobrazujú celkom prvé. Z hlavných stránok mobilnej aplikácie sa dá ľahko prejsť do hlavných stránok obchodu, ktorý si nastavíte ako hlavný domáci obchod. Je tak možný priamy nákup e-kníh. V redakčnej čítačke na smartphone Lenovo je štartovacím obchodom iBUX.sk

Ako začať:

  1. Zaregistrujte si účet na svojom obľúbenom obchode s elektronickými knihami. Napríklad na iBUX.sk je registračný formulár na stránkach: http://bux.sk/
  2. Do mobilu si stiahnite bezplatnú aplikáciu Wooky. Nájdete ju v overených obchodoch, napríklad pre Android v Google Play. Do aplikácie sa prihláste s rovnakými údajmi ako na iBUX.SK. Všetky nakúpené knihy sa vám zobrazia priamo v mobile. Rovnako tak dokumenty, ktoré ste si sami poslali.

Dôležité doplnenie – rok 2020:

Aplikácia Wooky a rozhranie eshopov, ktoré na platforme fungovali, dlhodobo neprejavovali modernizáciu a zostali zastarané. Aplikáciu v súčasnosti už neodporúčame. Článok z roku 2015 z dôvodov objektivity obsahu ponechávame, ale dopĺňame o aktualizáciu pridanú v roku 2020 o tom, že aplikácia už v tomto čase nestačí. iBUX.sk je zlúčené s bux.sk a už nefunguje pod Wooky technológiou. Pre čítanie kníh odporúčame aplikáciu Amazon Kindle.

Automaticky generovaný prehľad TOP čítačiek na trhu:

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu