ZN.SK

Falošné internetové reklamy, pred ktorými je dobré si dať pozor

Už ste ich videli? Zobrazujú sa na obrovskom počte stránok, aj tých najväčších slovenských portáloch ako Azet.sk, Atlas.sk, Centrum.sk, ba dokonca cez Google reklamu sa nekontrolovateľne šíria aj oveľa ďalej všade tam, kde by ste to ani nečakali. Najzúrivejšia bola minulý týždeň kampaň na liečbu krivej vystúpenej kosti na nohe, kde vám núkali zázračnú pomôcku za horibilnú dvojcifernú sumu, hoci sa dá celá vec kúpiť za jediný dolár. Bannery v tomto článku sú však oveľa nebezpečnejšie. Chcú aby ste jedli zázračné prášky, prípravky a tabletky pre zázračné účinky a ľudia tomu veria. Celý článok…

Čo vás vlastne čaká po kliknutí na tieto reklamy? Máte dôvod sa obávať obsahu, alebo nejakého vírusu? Nie, vírusov nie. Jedine ak ešte väčšieho množstva klamstiev, výmyslov a rôznych praktík, ako z vás vytiahnuť peniaze. Všetky stránky majú spoločné prvky, ktoré sú zhrnuté v tomto článku.

falošné reklamy, veľká kompilácia, richard

 

Obsah vzniká v spolupráci s HOAX.SK pre veľký nezáujem úradov a kompetentných riešiť, alebo akokoľvek zakročiť proti šíreniu týchto reklám.

...

Add comment

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu