ZN.SK
Alexander Lukašenko rúbe drevo

Lukašenko v ironickom videu zachraňuje Európu, rúbe jej drevo

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorého pokojne aj samotní Bielorusi často nazývajú diktátorom, zverejnil video, ktoré je len ťažké

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorého pokojne aj samotní Bielorusi často nazývajú diktátorom, zverejnil video, ktoré je neobvyklé na štátnika. Na sociálnych sieťach sa totiž v krátkom videu prezentuje ako „záchranca Európy“, keď s ďalším pomocníkom – Sergeom Teterinom sekajú sekerou drevo „pre bratov v Európe, aby mali čím kúriť“.

Alexander Lukašenko rúbe drevo

Lukašenko seká drevo v ironickom videu

Svoje video pochopiteľne vydáva ako ironickú poznámku k obavám európskych krajín z vykurovacej sezóny a zvyšujúcich cien za teplo. Tiež pritom naráža na poľských politikov, z ktorých sa priamo aj vysmieva. Video, s akým možno modernú politiku v civilizovanom svete spojiť len ťažko, má zrejme pobaviť jeho stúpencov, možno dokonca aj zahraničie. V každom prípade však ide o žartovanie s Európou. Hanna Liubakova, novinárka, ktorá video prezdieľala u seba, pripomína, že sa nemáme nechať zmiasť. Na videu je totiž stále zachytený diktátor, ktorý sa neštíti zabíjať a mučiť ľudí, a pritom všetkom má ešte aj podiel na aktuálnej vojne na Ukrajine.

Obaja sekajú drevo fínskou sekerou Fiskars, pravdepodobne modelom štiepacej sekery Fiskars X25 XL alebo X27 XXL. Médiá vo svete sa zhodujú okrem irónie a podivnosti videa aj v tom, že Lukašenko oplýva naozaj výbornou kondíciou. Je totiž vidieť, že sekanie dreva mu nerobí ťažkosti, ovláda prácu s týmto typom sekery aj hrúbkou dreva.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu