ZN.SK
koberce

Koberce ponúkajú oveľa viac než len estetickú funkciu

Váhate nad tým, či mať koberce v domácnosti? Kým kedysi zažívali slávne časy a tvorili súčasť takmer každej miestnosti v obydlí, s príchodom nového milénia sa na výslnie dostala podlaha a bytové textílie šli do úzadia…

Váhate nad tým, či mať koberce v domácnosti? Kým kedysi zažívali slávne časy a tvorili súčasť takmer každej miestnosti v obydlí, s príchodom nového milénia sa na výslnie dostala podlaha a bytové textílie šli do úzadia. Dlho to však neplatilo a dnes je výhrou ich kombinácia. Mať podlahu v súčasnosti už vonkoncom nestačí, s kobercom dokážete vyťažiť viac, ako sa nazdávate.

koberce

Primárna funkcia týchto bytových doplnkov je predovšetkým zútulniť interiér a oživiť prázdne podlahy. Získať umiestnením kobercov v domácnosti však môžete oveľa viac. Viete, že okrem estetickej funkcie majú aj mnoho funkčných a praktických vlastností? Pozrite sa, aké majú uplatnenie v súčasnej dobe a čo môžete ich kúpou získať:

Oceniteľné izolačné vlastnosti

Slabá zvuková izolácia býva problémom mnohých domácností. Efektívnym riešením môžu byť práve koberce, ktoré dokážu nepríjemný hluk z vedľajších miestností izolovať. Hlasité konverzácie u susedov tak nemusia byť viac prekážkou, no toto tlmenie zvuku oceníte aj pri hlučných hrách vašich ratolestí. Ubrať niekoľko decibelov tak bude vítanou zmenou, no tým výhody tohto bytového textilu nekončia a ďalším z pozitív je aj to, že v nás vyvolávajú pocit tepla a pohodlia.

Hebké na dotyk

Zabudnite na studené podlahy, niet lepšieho pocitu ako stúpiť po rannom vstávaní na mäkký a hrejivý povrch Shaggy kobercov. Táto moderná podoba kobercov sa teší z extrémnej obľuby a má čoraz väčšie zastúpenie v domácnostiach. Toto spracovanie je typické svojím dlhým vlasom a povyšuje vizuál akejkoľvek miestnosti. Zmenu v interiéri zbadáte ihneď a konečne získate želané oživenie interiéru.

Stávka na bezpečnosť a pohodlie

Či už ide o bezpečnosť vašich ratolestí alebo zabránenie možným úrazom v kúpeľni, mať tieto bytové doplnky sa vypláca vo všetkých možných ohľadoch. Kým v kúpeľni zabraňujú nepríjemnému pošmyknutiu, v detskej izbe sú praktickým doplnkom na tlmenie pádov. Dopad dieťaťa na mäkký podklad je oveľa znesiteľnejší, ako spadnúť na drevenú podlahu.

Pochopiteľne, cit pre estetiku nemožno vynechať, koberce skvalitňujú miestnosti a výrazne ich skrášľujú. Či už pôjde o metrážne koberce alebo tie kusové, tieto doplnky vám spravia dobrú službu. Tlmia zvuky, izolujú teplo, zabraňujú úrazom a sú garanciou pohodlia. To všetko len potvrdzuje, že koberce sú jednoducho nezameniteľné. Veď ktorým iným bytovým textilom získate toľko užitočných vlastností?

Zdroj obrázka: George Rudy / Shutterstock.com
Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu