Jeden z najväčších fanúšikov Spidermana na svete bol Michael Jackson

Jeden z najväčších fanúšikov Spidermana na svete bol Michael Jackson

Poznáme množstvo správ a príbehov o tom, ako veľmi ľudia vo svete milujú svojich filmových a komixových hrdinov. Viete o deťoch v nemocnici, ktorým príde zlepšiť pobyt skutočný Spiderman, alebo aspoň chlapík v kostýme. Azda najslávnejší fanúšik Spidermana však bol Michael Jackson.

Spiderman oblek

Nebol len bežným fanúšikom, ktorý má komixy, figúrky a ďalšie zväčša zberateľské a hodnotné predmety. Mal mimoriadny vplyv, peniaze a čokoľvek by sa rozhodol spraviť by bolo na titulkoch médií. Keď sa však rozhodol, že by sám chcel stvárniť Spidermana, asi by ho nikto nebral vážne. Pravda je však taká, že záujem o odkúpenie celej spoločnosti Marvel naozaj mal a dokonca to mal údajne plánovať priamo so Stanom Leem.

Ten zomrel v roku 2018, kým Michael Jackson ešte v roku 2009. K obchodu sa nakoniec nikdy nedostal ani jeden z nich. Michael Jackson v úlohe Spidermana by však bolo niečo mimoriadne zvláštne. Najmä preto, že Peter Parker, ako dielo Stana Leeho, bol mladý študent, neskôr novinár, mimoriadne ohybný a svoj podiel v príbehu mala aj mladá láska. Najskôr ku Kirsten Dunst a neskôr ku Emme Stone. Michael Jackson sa mal o Marvel uchádzať ešte v 90-tych rokoch. Neskôr to prezradili médiá odvolávajúce sa na rodinu aj na Stana Leeho.

Michael Jackson ako Spiderman?

Čisto teoreticky nebyť úmrtia kráľa popu, mohli sme sa dožiť filmu, ktorý by vznikol len pre radosť jedného muža a jeho fanúšikov. Možno paródie na Spidermana, hoci by možno zhodil samotného akčného hrdinu. Bez dabléra len ťažko predstaviteľné. Na druhej strane, mnohí by sme ti niečo také pozreli len zo zvedavosti.

Nech je ako chce, Marvel pred niekoľkými rokmi odkúpilo štúdio Disney. Získalo tak prístup k ešte väčšiemu universu, rozsiahlym značkám, menám, názvom, príbehom, hrdinom, k množstvu právam. Ihneď sa obohatil herný svet Disney Infinity, hračkárstva sa zaplnili marvelovskými produktami ešte viac než kedykoľvek predtým a súčasťou Disneylandov tak dnes môže byť pokojne aj Ironman, Hulk, či Kapitán Amerika. Už fakt, že je Disney vlastníkom značiek Lucasarts, priniesol rozsiahle svety STAR WARS a príbeh Indiana Jonesa. Áno, aj to všetko je Diney, vrátane najnovších úlovkov, významnej časti americkej televíznej spoločnosti FOX.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.