ZN.SK
Berezniki, prepadlina a zatopené domy

Ruské mesto Berezniki a domy prepadnuté pod zem

Ruské mesto Berezniki na Urale od roku 1980 bojuje s problémom, aký sa občas objavuje aj v iných končinách sveta. Časť povrchu sa prepadla do starých baní pod ním.

Ruské mesto Berezniki na Urale od roku 1980 bojuje s problémom, aký sa občas objavuje aj v iných končinách sveta. Nesystematická podzemná ťažba nerastných surovín, uhlia a minerálov občas môže spôsobiť prepadliny na povrchu. Pokiaľ na týchto miestach stoja budovy, je potom len vecou náhody a šťastia, ak sa nakoniec nikomu nič nestane. Keď sa v meste Berezniki prepadla časť budov a ulice pod zem a ozvala sa mohutná explózia z pod zeme, bolo jasné, že z niečoho takého sa nespamätajú ani stavby a zrejme ani ich majitelia.

Berezniki, prepadlina a zatopené domy

Zatopené domy v meste Berezniki

Berezniky majú od roku 1980 problém v tom, že sa začalo prepadávať niekoľko budov pod zem. Diera v zemi zaplnená podzemnou neodčerpávanou vodou následne spôsobila zatopenie tej časti stavieb, ktoré sa ocitli pod úrovňou zeme. popraskané, zničené až celkom zrúcané budovy tak museli opustiť ich obyvatelia a tí sa aj dnes márne snažia získať odškodné, alebo náhradu za stratenú strechu nad hlavou.


foto: video

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu