Ruské mesto Berezniki a domy prepadnuté pod zem - Zaujímavé novinky ZN.SK

Ruské mesto Berezniki a domy prepadnuté pod zem

Ruské mesto Berezniki na Urale od roku 1980 bojuje s problémom, aký sa občas objavuje aj v iných končinách sveta. Nesystematická podzemná ťažba nerastných surovín, uhlia a minerálov občas môže spôsobiť prepadliny na povrchu. Pokiaľ na týchto miestach stoja budovy, je potom len vecou náhody a šťastia, ak sa nakoniec nikomu nič nestane. Keď sa v meste Berezniki prepadla časť budov a ulice pod zem a ozvala sa mohutná explózia z pod zeme, bolo jasné, že z niečoho takého sa nespamätajú ani stavby a zrejme ani ich majitelia.

Berezniki, prepadlina a zatopené domy

Zatopené domy v meste Berezniki

Berezniky majú od roku 1980 problém v tom, že sa začalo prepadávať niekoľko budov pod zem. Diera v zemi zaplnená podzemnou neodčerpávanou vodou následne spôsobila zatopenie tej časti stavieb, ktoré sa ocitli pod úrovňou zeme. popraskané, zničené až celkom zrúcané budovy tak museli opustiť ich obyvatelia a tí sa aj dnes márne snažia získať odškodné, alebo náhradu za stratenú strechu nad hlavou.


foto: video

Avatar
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.
Viac:
Facebook stránky
Ako sa vytvára stránka na Facebooku? Stačí pár klikov

Pavol Dobšinský, Prostonárodné slovenské rozprávky
Originálne Prostonárodné slovenské rozprávky Pavla Dobšinského

Falošná stránka BILLA
Falošné FB stránky supermarketov BILLA rozdávajú podvodné kupóny

Zavrieť