ZN.SK
Disney Infinity Yoda

Prvé dojmy z hrania Disney Infinity 3.0: Star Wars

Rozsiahla hra Disney Infinity v najnovšej verzii prichádza s podtitulom Star Wars. Užijete si tak naplno svet Hviezdnych vojen, známych miest, aj hudby.

Výnimočná rozsiahla hra plná zábavy pre hráčov pokojne od 3 do 99 rokov sa vo svojej tretej verzii predstavuje v tematike Hviezdnych vojen. Základný START PACK s Hviezdnymi vojnami je už priamo balený s dvoma figúrkami a celým jedným herným svetom. Hra, ktorú je možné predstaviť aj ako koncept, ktorý spája reálne fyzické figúrky a virtuálny svet konzolovej (alebo počítačovej) hry, sa objavila v novej verzii pred pár dňami. 3.0 prináša mimo svet Hviezdnych vojen kompatibilitu aj s lákavým herným svetom a figúrkami pre nový animovaný film V hlave, ale prináša aj figúrky pre postavičky Mulan, snehuliaka Olafa, alebo Quorru z filmu Tron. Nadšencov pre STAR WARS však nadchne už základný start pack. Vtiahne vás opäť do sveta z ďalekej budúcnosti z odľahlej galaxie.

Disney Infinity Yoda

Toto vás bude baviť
Celá hviezdna tematika, postavičky, situácie, technológie, zbrane, svetelné meče a nezameniteľná hudba, vytvárajú celkový dojem hviezdnych vojen takých, aké by ste si ich priali. Spustená hra už hneď na začiatku každého hráča prevedie základom. Predstaví mu celkom nový TOY BOX, inak povedané svet, v ktorom môžete tvoriť čo chcete, ako chcete a to všetko z rôznych predmetov a postáv postretaných počas hrania. Na začiatku to bude chcieť prehupnúť z Toy Boxu priamo do hry. Cez nastavenia vojdite priamo do základnej hry PLAY SET a pustite sa do hrania už skutočnej hry, bude to totiž stáť za to.

Star Wars Disney Infinity

V neustálej akcii
Svojim hráčom ponúkne neustálu akciu. Nudiť sa nemôžete, pretože len čo splníte jednu úlohu, vidíte pokojne dve, tri, či rovno 5 ďalších možností a postavičiek, ktoré signalizujú nové úlohy. Už v úvode prechádzate niekoľko miest a priestorov vysoko vo vzduchu na cudzej planéte. V nich porážate nepriateľov a sledujete navigáciu až pokým nenastane pokojný moment bez veľkých vĺn prichádzajúcich nepriateľov. Pre začiatok bude bojových lekcii stačiť. Vaša prvá planéta, na ktorej sa ocitáte vás s ostatnými spája pomocou stanice, kde si vyberiete svoju loď a môžete si tiež vybrať planétu ku ktorej poletíte. Úplne prvé opustenie prvej planéty a cestovanie na druhú v galaxii vás prevedie ešte iným režimom. Svojim vrtkým a pohotovým vesmírnym člnom si môžete vyskúšať strieľať po nepriateľských stíhačkách. Zdá sa to jednoduché, no môže to dať slušne zabrať.

Star Wars Disney Infinity

Ovládanie však na ovládači konzoly Playstation 3 nie je tak zložité ako sa bude v prvý moment zdať. Po splnení úlohy a po skoku do hyperpiestoru sa dostávate na obežnú dráhu cieľovej planéty. Mať otvorené dve planéty bude pre vás znamenať už dve miesta, na ktorých sa nachádzajú rôzne postavičky ponúkajúce úlohy. Vy ako hráč sa máte baviť a preto nejde vždy o náročné úlohy so zdĺhavým riešením. Skôr sú to drobnosti, chytanie vesmírnych zvieratiek a odnášanie do lapačov, obrana niektorých postáv pred nepriateľmi, zneškodňovanie škodcov, alebo pretekárske úlohy. Skrátka viacero úloh, ktoré dostávate od postavičiek rôznych rás a pôvodu.

Star Wars Disney Infinity

Rozsiahly svet na každej z planét zostáva tradičným Disney Infinity. To znamená, že každá postavička má ľahké ovládanie, možnosti rozširovania a vylepšovania vlastností a schopností, navigáciu k cieľu danej úlohy, no tradičnými sú aj mnohé nastavenia a postupy. Oproti predošlým Disney Infinity sa mierne zmenil strom vlastností. Ide celkovo o tri stromy a nie jeden rozvetvený. Svet hviezdnych vojen je o svetelných mečoch a schopnostiach rytierov Jedi. Tie môžete bohato využívať, len čo si ich vylepšíte cez strom schopností. Položky v ňom nakupujete cez body získané v úlohách.

Star Wars Disney Infinity

Najefektnejšie sú však súboje. Základný útok pozostáva z blokovania nepriateľa, tasenia a útoku pomocou svetelného meča a dôležitá vlastnosť pohybovania vecami na diaľku. Môžete ním rozbíjať predmety, uchopiť ich, alebo vytrhnúť nepriateľovi z rúk zbraň či štít. Svetelný meč vám poslúži aj na roztavenie vstupných brán, ktoré sa nedajú inak otvoriť. Efektíkov a schopností máte oveľa viac.

Star Wars Disney Infinity

Okolitý svet vám ponúkne niekoľko miest, ktoré vám doplnia zdravie, ukazovateľ špeciálnych efektov, alebo môžete zbierať po celej hre ukryté tvory. Pripomínajú netopiera skríženého s pterodaktylom. Vyzbieraním všetkých 100 príšeriek v celej hre nepochybne získate zaujímavý Achievement. Tých má Disney infinity vždy dostatok a viacero zaujímavých.

Star Wars Disney Infinity

Výborná hrateľnosť a rozsiahly svet
Bez toho, aby som si stihol pozrieť TOY BOX, čo je rozhranie mimo misie a kampaň, kde si môžem postaviť čokoľvek z čohokoľvek, som si zatiaľ naplno vychutnal misie herného sveta štartovného balíka STAR WARS. Hráč má čo robiť a hrateľnosť už teraz prekonáva očakávania. S mierne animovanou podobou typickou pre Disney Infinity sériu, sa stretávate so všetkým známym zo slávnych filmov. Na začiatku chýba Darth Vader, no máte ešte dostatok príležitostí to napraviť. Hra nezostáva len pri režime ovládania jedinej postavičky. Naďalej platí, že svoju hru si môžete vylepšiť aj inými postavičkami z Hviezdnych vojen. U nás je v zálohe ešte Majster Yoda, nezabudnuteľný zelený mimozemšťan žijúci na opustenej močaristej planéte, ktorý rád používa poprehadzovaný slovosled.

Star Wars Disney Infinity

Hru dodáva Comgad.cz

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu