ZN.SK
Tina Turner official Facebook

Zomrela speváčka Tina Turner: pohľad na jej život a úspechy

Dňa 24. mája 2023 zomrela Tina Turner, jedna z najikonickejších a najúspešnejších speváčok v histórii populárnej hudby. Zomrela po

Dňa 24. mája 2023 zomrela Tina Turner, jedna z najikonickejších a najúspešnejších speváčok v histórii populárnej hudby. Zomrela po dlhotrvajúcich zdravotných komplikáciách v úctyhodnom veku 83 rokov, vo svojom dome vo švajčiarskom Küsnachte, keď Slovenskom zalomcovala správa o úmrtí slovenského herca Dana Heribana. Jej hlas, energické vystúpenia a pôsobivá osobnosť ju premenili na nezabudnuteľnú legendu. Počas dlhoročnej kariéry dosiahla množstvo úspechov, vydala množstvo albumov a spolupracovala s mnohými inými významnými hudobníkmi.

Tina Turner a život Anny Mae Bullockovej

Tina Turner sa narodila ako Anna Mae Bullock 26. novembra 1939 v meste Nutbush, Tennessee. Talentom oplývala už od detstva. Vo svojich dospievajúcich rokoch začala spievať v kostolnom zbore, kde si vytvorila základy pre svoj ohromujúci hlasový rozsah. V roku 1958 sa stala súčasťou skupiny Ike & Tina Turner Revue, kde spievala ako sólová speváčka a tancovala. Svojím silným hlasom a energickými vystúpeniami si získala obrovské uznanie a popularitu. Viac ako profesia a vzdelanie pre ňu znamenali sústrediť sa na rozvoj speváckych schopností a uplatneniu  hlasu v hudobnom priemysle. Svojou cestou sa stala vzorom pre mnohých, ktorí túžili prekročiť hranice a dosiahnuť svoje sny.

V súkromnom živote Tina Turner čelila rôznym prekážkam. Jej manželstvo s Ikeom Turnerom boli poznačené násilím a zneužívaním, čo viedlo k ich rozvodu v roku 1978. Neskôr sa zúčastnila terapeutických a duchovných programov, ktoré jej pomohli nájsť vnútorný pokoj a stabilitu. Taktiež si zmenila meno na Tina Turner, čo symbolizovalo jej nový začiatok a osobnú slobodu. Má za sebou niekoľko kníh, niektoré sú v predaji aj v slovenskom znení.

Hudobné úspechy

Tina Turner sa stala symbolom silnej ženskej energie a nekompromisného talentu. Jej hlas a charisma priniesli hudobnému svetu niekoľko nezabudnuteľných hudobných počinov. Medzi jej najväčšie úspechy patria albumy:

„Private Dancer“ (1984): Tento album znamenal pre Turner zlom v jej kariére. Obsahoval hity ako „What’s Love Got to Do with It“ a „Private Dancer“. Získal štyri Grammy Awards, vrátane Ceny za album roka, a stále je považovaný za jedno z najlepších hudobných diel v histórii.

„Break Every Rule“ (1986): Turner pokračovala vo svojom úspechu s týmto albumom, ktorý priniesol ďalšie hitové skladby, ako napríklad „Typical Male“ a „What You Get Is What You See“. Album bol vynikajúci komerčný úspech a stúpol na výsostné pozície v hitparádach po celom svete.

„Foreign Affair“ (1989): S týmto albumom sa Turner presunula na medzinárodnú scénu. Obsahoval megahit „The Best“, ktorý sa stal jedným z jej najúspešnejších singlov. „Foreign Affair“ dosiahol výnimočný komerčný úspech a posilnil jej postavenie ako globálnej superstar.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu