ZN.SK
GOlfový kočík

Ako si vybrať golfový kočík na letné prázdniny a dovolenky

Napríklad výber vhodného kočíka, ktorý zaistí pohodlie malým cestovateľom a rodičom uľahčí presun z miesta na miesto, či už vyrážate po…

Prázdniny sa nezadržateľne blížia as nimi aj čas cestovania, ktorý hlavne pre rodiny s malými deťmi na prvýkrát predstavuje veľkú skúšku odvahy. Čo všetko je dobré nepodceniť? Napríklad výber vhodného kočíka, ktorý zaistí pohodlie malým cestovateľom a rodičom uľahčí presun z miesta na miesto, či už vyrážate po promenáde k moru alebo objavujete pamiatky v meste. Aké faktory je dobré zvážiť pri hľadaní golfiek na mieru vašej rodine?

GOlfový kočík

Ako veľké dieťa máte

Golfové kočíky boli od začiatku koncipované tak, aby pomohli rodičom ľahko transportovať väčšie deti, ktoré už samy chodia, ale môžu sa na dlhšom výlete unaviť. Ich hlavnou výhodou vždy bola ľahkosť a skladnosť, aby sa mohli brať kamkoľvek so sebou bez toho, aby zaberali príliš miesta. Dnešné modely však ponúkajú oveľa viac a niektoré sú vhodné aj pre tie najmenšie bábätká.

Kočík Orfeo umožňuje polohovanie chrbtovej opierky do pozície úplne poležiačky, ktorá je dôležitá pre zdravý vývoj detí predovšetkým počas prvých šiestich mesiacov. Je tiež navrhnutý tak, aby naň bolo možné pomocou adaptérov prichytiť novorodeneckú autosedačku, v ktorej je vhodné prevážať bábätká v lietadle alebo vo vlaku. Dizajnéri samozrejme mysleli aj na staršie deti, ktorým kočík poskytuje dostatok pohodlia a priestoru až do váhy 22 kg (zhruba do 4 rokov).

Do akej destinácie idete

Niektorí vyrazia do rezortu za morom a kúpaním, iní na výstup do hôr, ďalší naopak za históriou svetových metropol. Zatiaľ čo na alpských vrcholkoch obstojí len kvalitné nosítko, mestské cestovanie a odpočinková prírodná turistika už majú svoje špecifiká, ktorým sa prispôsobujú aj cestovné kočíky. Do zložitejšieho terénu sa oplatí zaobstarať väčšie kolieska, ktoré sa zvládnu pobiť aj s výraznejšími nerovnosťami.

Kočík Eezy S Twist+2 je vďaka terénnym kolesám s kompletným odpružením ideálnym parťákom na dlažobné kocky aj nespevnené povrchy. Navyše bol navrhnutý tak, aby ste si s deťmi čo najviac užili objavovanie aj vzájomný kontakt – sedenie sa dá totiž otáčať o 360°, čo malým prieskumníkom poskytuje dokonalý rozhľad v smere jazdy a komfort z očného kontaktu pri otočení do protismeru.

Akým štýlom a spôsobom cestujete

Letíte lietadlom? Potom určite oceníte kočík, ktorého rozmery sú v zloženom stave kompatibilné s rozmermi príručnej batožiny a môžete si ho vziať pohodlne so sebou priamo na palubu. Pokiaľ dávate prednosť cestovaniu na ľahko, zamerajte sa na váhu kočíka, ktorú ovplyvňuje celý rad aspektov. Malé kolieska sú predovšetkým v mestskom teréne dokonale agilné a výrazne znižujú váhu celého kočíka. Výrobcovia tiež stavajú na ultra-ľahké materiály, ktoré zaručujú ľahkosť bez kompromisov v stabilite a nosnosti.

Ultra kompaktné golfky Coÿa prinášajú dokonalé pohodlie snúbené s poriadnou dávkou štýlu. Počas chvíľky ich jednou rukou zložíte do veľkosti príručnej batožiny a vďaka polstrovanému popruhu ľahko prenesiete, kamkoľvek je potrebné. S váhou ľahko cez 6 kíl, systémom bezpečnostných pásov na jedno zatiahnutie a pätnástimi možnosťami farebných kombinácií je Coÿa dokonalou voľbou pre všetkých náročných cestovateľov s malými deťmi.

Čo je pre vás najpohodlnejšie

Ťažkým a nepraktickým golfkám bez polstrovania a poriadneho madla už dávno odzvonilo. Dnešné kočíky ponúkajú úžasný komfort pre dieťa aj rodičov vďaka výberu látok, správnej ergonómii a dizajnu uľahčujúcemu manipuláciu. Na cestách sa hodí využiť všetky vychytávky, ktoré môžete mať k dispozícii, aby ste si dovolenku užili bez stresu a zbytočných ťažkostí v tom najvyššom pohodlí, ktoré si ako rodina zaslúžite. Aj preto sa oplatí pred kúpou kočíka navštíviť kamennú predajňu. Jednotlivé modely si môžete na vlastnej koži vyskúšať, ohmatať si ich hlavné funkcie a zoznámiť sa so všetkým, čo môžu ponúknuť vašej rodine na základe osobných potrieb a preferencií. Napríklad zistíte, že vás milo prekvapia malé kolieska, že spojené vysúvacie rukoväte je základ spokojného cestovania, že nákupný košík pod kočíkom dokáže pojať aj viac ako dvoje plavky s uterákom a že dokonalé golfky na dovolenku skutočne existujú.

Kočíky Cyber radi predvedú aj v pražskej značkovej predajni CYBEX.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu