ZN.SK
myš domová, hlodavca

Muž z Walesu mal v kôlni „upratovača“. Neskôr zistil, že upratuje myš

Muž z Walesu si všimol, že stôl v kôlni má ráno rozhádzané drobnosti na stole upratané na kôpke. Neznámy upratovač sa vracal v noci. Myš.

Svetové tlačové agentúry a magazíny zaujal prípad z Walesu. Bývalý poštár Rodney Holbrook sa istý čas čudoval, že sa v jeho dielni dejú zvláštne veci. Neporiadok na stole v jeho dielni sa počas noci menil na zvláštny poriadok, usporiadanie predmetov, a všimol si aj odpratávanie niektorých predmetov inam. Vyzeralo to, akoby sa kôlňa upratovala sama od seba. Zvláštna situácia Rodneyho inšpirovala k tomu, aby na miesto nastavil kameru a počkal si do druhého dňa, či na zázname uvidí vysvetlenie.

Vzhľadom na pravidelnosť, s akou sa upratovanie neznámeho návštevníka objavovalo, nemusel veľmi svoje pokusy opakovať. Na zázname našiel usilovnú myš, ktorá si očividne užívala činnosť a pobehovanie po kôlni. Premiestňovala predmety, ktoré boli oveľa väčšie než ona sama. Ľudí po celom svete tak informácia o myši, ktorá venuje niekoľko hodín usilovnému pravidelnému upratovaniu, pobavila. Rovnako tak odborníkov na zvieratá, ktorý nepochybne toto správanie nemôžu považovať za bežné.

Zábavnou zaujímavosťou je, že v minulosti sa s podobným prípadom stretol u svojho známeho. Bol to rok 2019, kedy sa mu podario zaznamenať niečo podobné. Aj tam myš upratovala rôzne kúsky a dávala ich na jedno miesto.

Inštinkt poriadku u zvierat

Poznáme viacero druhov, ktoré sa venujú upratovaniu a usporiadaniu vecí vo svojom okolí. Zväčša toto správanie súvisí s vytváraním vlastného životného priestoru, alebo hromadením predmetov tvarov, farieb, či vlastností pri stavbe hniezd, prípadne pri lákaní samičiek na párenie. Inak však vyznieva prípad, keď sa myš správa inak, ako sa bežne myš správa. Nevytvára si svoje prostredie, brloh na zimovanie a ani nechce oslniť samičku na párenie. Je veľmi pravdepodobné, že toto správanie si myš jednoducho užíva. O to viac, ak je „tvrdohlavá“ a má predstavu o tom, ako to má na stole vyzerať. Nepochybujeme o tom, že pán Rodney túto jednočlennú upratovaciu službu už odmenil nejakou maškrtou.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu