ZN.SK
ležiaci kôň čo vyzerá ako mŕtvy kôň

Kôň straší ľudí, ak vyzerá ako mŕtvy. Pritom je len lenivý a leží

Na ostrove Guernsey v Lamanšskom prielive sa nachádza neobvyklá živá, hoci tak nevyzerá, atrakcia. Kôň straší že je mŕtvy, pritom len lenivý.

Na ostrove Guernsey v Lamanšskom prielive sa nachádza neobvyklá živá, aj keď tak nevyzerá, atrakcia. Kôň, ktorý sa počas dňa správa neobvykle, totiž už vystrašil viacerých miestnych, či turistov. Kôň Custard nie je žiaden starček. Je mladý, ale nesmierne lenivý a pôžitkársky. Užíva si voľnosť a tak neraz počas dňa jednoducho ľahne a vyzerá ako mŕtvy. Za lenivého ho mala označiť samotná majiteľka, pričom zároveň ubezpečuje, že je úplne v poriadku.

ležiaci kôň čo vyzerá ako mŕtvy kôň

Ilustračná foto

Nie je mŕtvy, len jednoducho leží

Dojem toho, že je na lúke uhynutý kôň a je potrebné zalarmovať majiteľa farmy, alebo úrady, tak nastal už niekoľkokrát. Návštevníci ostrova, ktorí mali možnosť vidieť výber s koňmi a zdanlivo mŕtvym koňom zostali zhrození a smutní. Informácie a otázky vedúce k riešeniu uhynutého koňa však viedli k zisteniu, že koníkovi sa len nechce. Kôň pritom netrpí žiadnou chorobou, ani starobou, či dokonca neumiera. Majiteľka koňa sa už pre niektoré médiá a tlačové agentúry zdôverila, že plánuje tento fakt uviesť aj na cedule, aby sa vyhla obvineniu z týrania zvierat a nevšímavosti, že v ohrade uhynul kôň. O správaní miestneho koníka už vedia aj všetky príslušné úrady na ostrove.

Na koňa ide o neobvyklé správanie predovšetkým preto, že takýto spánok počas dňa nie je pre kone prirodzený. Od prírody zachovávajú určitú pohotovosť, aby dokázali uniknúť predátorom, útokom, ale aj zraneniam pri prechode iných zvierat. Kôň zväčša počas dňa leží na bruchu, prípadne v polohe po ležiačky zotrváva len chvíľu. Ak sa aj stane, že kôň počas dňa ľahne, zostáva v pohybe. Custard sa však dokáže uvoľniť, striasť zo seba všetky inštinktívne dôvody zostávať v pohotovosti a jednoducho oddychuje. Bez pohybu svalov, chvosta, alebo hlavy. Nečudo, že preto straší všetkých, ktorí ho vidia na lúke ležať.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu