Viete aký významný deň oslavujeme 22. apríla? Deň zeme - ZN.SK

Viete aký významný deň oslavujeme 22. apríla? Deň zeme

Dôležitý deň, na ktorý by sme nemali zabúdať–deň nasej planéty Zeme.

Deň Zeme 22. apríl

Televízna stanica Viasat Nature sa v nedeľu 22. apríla pripája svojím celodenným vysielaním venovaným matke Zemi k najväčšiemu environmentálnemu hnutiu sveta organizovanému v takmer 200 krajinách. Vyjadruje tak svoj záväzok pozdvihnúť povedomie o životnom prostredí a podporiť jeho ochranu. Programy ako Vulkanická odysea, Nebezpečná krajina, Sila sopiek či Nestála Zem sú len zlomkom programovej skladby a ukážu vám extrémne katastrofy, ktoré zasiahli Zem za posledných 100 000 rokov a prinesú tiež informácie o tom, čo sa môže stať v budúcnosti.

Deň Zeme je každoročná iniciatíva, spájajúca viac ako miliardu ľudí prostredníctvom rôznych aktivít s cieľom obrátiť pozornosť na environmentálne problémy. Tohtoročný 48. ročník sa zaoberá tromi kľúčovými témami: extrémnym počasím, biodiverzitou verzus vyhynutím a tiež plastovým odpadom, ktorý sa stal ústrednou témou.

Zapojiť sa môžete aj Vy! Viasat Nature pripravil pri tejto príležitosti aktivitu, do ktorej sa môže zapojiť každý a aspoň čiastočne pomôcť prírode. Nazbierajte vo svojom okolí vrece odpadkov, pošlite fotografiu do súťažného príspevku na Facebooku a môžete získať praktické tašky na triedenie odpadu pre vašu domácnosť. Zapojiť do súťaže sa môžete tu:

Mezinárodní den Země se blíží. Pomoz i ty naší planetě! 💕Nasbírej v přírodě pytel odpadků a vlož do komentáře tohoto…

Zveřejnil(a) Viasat Nature dne Pondělí 16. dubna 2018

Sledujte tematické vysielanie venované našej Zemi v nedeľu 22. apríla na VIASAT NATURE a pozrite sa, aký negatívny dopad na stav planéty Zem má naše ľudské správanie.

www.viasatnature.cz

 

Viete aký významný deň oslavujeme 22. apríla? Deň zeme
Ohodnoť tento článok
Avatar
Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
Slávna budova Škótska, Eilean Donan
12 symbolov Škótska, vďaka ktorým vieme, že Škótsko existuje

Prasiatka Bahamy
Prasiatka plávajúce v mori na Bahamách: polovica uhynula

Aikido
Bojové umenie: Aikido, nástroj obrany aj Stevena Segala

Zavrieť