ZN.SK
Balenciaga Disney+

Dramatický seriál Cristóbal Balenciaga od januára 2024 na Disney+

Pôvodný dramatický seriál Cristóbal Balenciaga, ktorý je inšpirovaný životom a odkazom jedného z najikonickejších módnych návrhárov…

Pôvodný dramatický seriál Cristóbal Balenciaga sa už čoskoro objaví na známej streamovacej službe. Balenciaga je inšpirovaný životom a odkazom jedného z najikonickejších módnych návrhárov všetkých čias. Pôvodom zo španielskej Getarie. Seriál bude mať premiéru 19. januára 2024 exkluzívne na Disney+.

Balenciaga Disney+

Foto: Balenciaga, Disney+

Seriál Cristóbal Balenciaga

Seriál, ktorý vytvorila Lourdes Iglesiasová a 12-násobná držitelia ceny Goya, Aitor Arregi, Jon Garaño a Jose Mari Goenaga (Nekonečné zákopy), uvádza herca Alberta San Juana v úlohe Cristóbala Balenciagu. Záhadného a mimoriadne talentovaného muža, ktorý sa vzoprel dobovým spoločenským konvenciám a spôsobil revolúciu vo svete módy.

Seriál Cristóbal Balenciaga sa začína v okamihu, kedy návrhár predstavuje svoju prvú kolekciu Haute Couture v Paríži v roku 1937. Návrhár zanechal úspešnú kariéru vo svojich ateliéroch v Madride a San Sebastiáne, kde obliekal španielsku elitu a aristokraciu. Návrhy, ktoré udávali trend v Španielsku, však celkom nefungujú v sofistikovanom módnom impériu, ktorý sa stal z Paríža a kde sú etalónmi Haute Couture značky Chanel, Dior a Givenchy.

Cristóbal Balenciaga, ktorého poháňa posadnutosť kontrolou vo všetkých aspektoch života, zadefinuje svoj štýl a nakoniec sa stáva jedným z najdôležitejších svetových módnych dizajnérov.

Herecké obsadenie

V seriáli Cristóbal Balenciaga účinkuje Alberto San Juan a medzinárodné herecké obsadenie, ktoré oživuje známe postavy 20. storočia. Medzi nimi sú Belén Cuestová (Fabiola de Mora y Aragón), Josean Bengoetxea (sansebastianský obchodník Nicolás Bizkarrondo). Tiež Cecilia Solagurenová (jeho manželka Virgilia Mendizabalová), Adam Quintero (Ramón Esparza, spolupracovník), Thomas Coumans (Wladzio D’Attainville, partner a obchodný partner Cristóbala Balenciagu). Ďalej Gemma Whelanová (Prudence Glynnová, novinárka pre The Times). Anouk Grinbergová (Coco Chanel), Gabrielle Lazurová (Carmel Snowová, módna riaditeľka Harper’s Bazaar). Taktiež Patrice Thibaud (Christian Dior), Nine d’Ursová (modelka Colette) a Anna-Victoire Olivierová (herečka Audrey Hepburnová).

Nemenej významné mená stáli na druhej strane kamery

Po technickej stránke za seriálom Cristóbal Balenciaga stojí tím zložený z vynikajúcich profesionálov. Pôvodnú hudbu zložil skladateľ Alberto Iglesias. Ten je držiteľom 11 cien Goya a zároveň 19-násobným nominantom na cenu Goya. Štvornásobný nominant na Oscara, trojnásobný nominant na cenu Bafta a dvojnásobný nominant na Zlatý glóbus. Kostýmovou výtvarníčkou sa stalaBina Daigelerová. Tá bola nominovaná na Oscara za hraný film Mulan od štúdia Walt Disney ako aj na cenu Emmy za kostýmy k seriáluMrs. America.

Pri výrobe a návrhu kostýmov jej sekunduje Pepo Ruiz Dorado. Javier Agirre Erauso (držiteľ ceny Goya za filmHandia) je kameramanom. Mikel Serrano (držiteľ ceny Goya za filmyHandia a Akelarre) je umeleckým riaditeľom a Karmele Soler (držiteľ ceny Goya za filmKoža, v ktorej žijem) je maskérom seriálu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu